Naga MarketsBitcoinPomimo wtorkowych i środowych wzrostów cen Bitcoina, czwartkowa sesja przyniosła jego niemal 7-procentowe osłabienie. Cena BTC na giełdzie BITSTAMP osunęła się bowiem wczoraj o ponad 823 dolary (USD). Wyprzedaż ta w dalszym ciągu nie musi jednak zwiastować końca wzrostów najstarszej z walut wirtualnych i jej powrotu do rynku niedźwiedzia. 


Wolumen potwierdza potencjał wzrostowy na BTC

– Na dzisiejszej piątkowej sesji spodziewam się wzrostów cen Bitcoina. Jest duża szansa, że i ten nadchodzący weekend będzie należał do udanych i poniedziałkową sesje będziemy otwierać w okolicy 12 tys usd. Sentyment na rynku jest b.dobry, poza tym ostatnia fala wzrostowa jest zbudowana w oparciu o silny wolumen co powinno zatrzymać wczorajsze spadki i dać podstawę do odbicia  – prognozuje Tomasz Rozmus.

Spoglądając tymczasem na notowania Bitcoina (BTC/USD) zauważymy, że jego cena oscyluje obecnie w okolicy 1150 USD. Jeżeli faktycznie wczorajsze spadki okażą się jedynie mało istotnym przerywnikiem w trwających od wtorku wzrostach, cena BTC mogłaby docelowo osiągnąć nawet pułap 13 tys. USD.

Gdzie się podziała zmienność?

Biorąc pod uwagę zmienność na przestrzeni ostatnich 7 dni zauważymy, że mimo, iż dzienna wahania cen na rynku kryptowalut potrafią być dość znaczące, to w skali całego tygodnia jedynie Ripple (XRP) oscyluje w okolicy 6%. Zdecydowana większość spośród 10 największych pod względem kapitalizacji kryptowalut waha się natomiast w przedziale do 4%.

Zmienność 10 największych kryptowalut
Źródło: coinpaprica


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara (USD), euro (EUR), funta (GBP) oraz franka (CHF) – sprawdź kursy walut w piątek
Następny artykułCDRL [CDL], VRG Vistula [VRG] – Gorące spółki dnia 5.07.2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here