Naga MarketsBitcoin wkrótce wystrzeli i zostawi altcoiny daleko w tyle?W porównaniu z altcoinami bitcoin radzi sobie obecnie na wykresie dość słabo. Wiele kryptowalut wzrosło o kilkadziesiąt procent w ciągu ostatnich kilku tygodni, a BTC zatrzymało się na poziomie pomiędzy 9 000 a 10 000 USD. Mimo to analitycy spodziewają się, że główna kryptowaluta wkrótce osiągnie lepsze wyniki niż altcoiny.

  • Bitcoin wpadł w trend boczny.
  • Analitycy sugerują jednak, że wkrótce z niego wyjdzie.
  • Twierdzą jednocześnie, że altcoiny zaczną.

Bitcoin: co dalej z kursem?

Zaledwie dwa miesiące temu analitycy myśleli, że ożywienie na rynku kryptowalut będzie kierowane przez bitcoina. Teraz widać, że to altcoiny radzą sobie o wiele lepiej. Jak jednak będzie dalej?

Te artykuły również Cię zainteresują
Analityk techniczny w Blockfyre twierdzi, że alty ostatecznie “przyniosą inwestorom ból”.

 

I faktycznie, trend powoli zaczyna się odwracać. Aave spadł o 11 proc., VeChain również stracił podobny proc. swojej wartości. Z kolei Chainlink potaniał o 7 proc. w ciągu ostatnich 24 godzin.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Początek rzezi altcoinów?

Ostatnie tygodnie były dość zaskakujące na rynku kryptowalut. Dlaczego? Okazało się bowiem, że BTC wpadł w nudnego “boczniaka”, zaś kapitał niejako zaczął przechodzić w przestrzeń altcoinów. W trend boczny wpadła też np. druga największa kryptowaluta ETH platformy Ethereum. Czy teraz wszystko ma się odwrócić?

Zarządzający funduszami i analitycy śledzący wyniki najlepszych altcoinów spodziewają się, że spadki, jakie zaczynamy powoli widzieć w tej przestrzeni, zaczną się gwałtownie rozwijać. Ma to spowodować powrót kapitału na rynek BTC i zapewne innych czołowych kryptowalut np. ETH, które dodatkowo może być wspomagane przez mini-bańkę na rynku DeFi.

O tym, czy prognozy te się sprawdzą, przekonamy się jednak za jakiś czas. Dziś za 1 BTC na giełdach płaci się 9160 USD, zaś za 1 ETH 237 USD. Oznacza to, że oba aktywa niemal nie zmieniły swojej wartości przez ostatnią dobę.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here