Naga MarketsPonoć Cointerpoint Global, spółka zależna Morgan Stanley Investment Management z aktywami o wartości 150 miliardów USD, „bada, czy kryptowaluta byłaby odpowiednią opcją dla jej inwestorów”. Innymi słowy firma może zacząć inwestować w bitcoiny.

  • Cointerpoint Global, spółka zależna Morgan Stanley Investment Management, analizuje to, czy warto zacząć inwestować w bitcoiny.
  •  Morgan Stanley kupiło wcześniej 10 proc. udziałów Microstrategy.

Morgan Stanley analizuje rynek BTC

Counterpoint Global to fundusz specjalizujący się w inwestycjach, „których wartość rynkowa może znacznie wzrosnąć z fundamentalnych powodów”. Odnotował wzrost o 72,7 proc. w skali roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto dodać, że rosnące zainteresowanie bitcoinem ze strony Morgana Stanley’a nie może być zaskoczeniem. Bank dokonał już inwestycji dot. Microstrategy. W styczniu media informowały, że Morgan Stanley kupił 10 proc. udziałów w tej firmie, która kupiła pierwsze kryptowaluty w 2020 r.

Giganci sięgają po bitcoiny

Morgan Stanley nie jest jedyną dużą instytucją, która chce potencjalnie inwestować w kryptowaluty. JPMorgan Chase też bierze pod uwagę taki scenariusz.

Jeśli z czasem rozwinie się klasa aktywów, która będzie wykorzystywana przez różnych menedżerów aktywów i inwestorów, będziemy musieli być zaangażowani […] Popytu jeszcze nie ma, ale jestem pewien, że w pewnym momencie będzie – powiedział współprezes JPMorgan, Daniel Pinto.

To o tyle ciekawe, że w 2017 r. jednym z najgłośniejszym krytyków BTC był szef JPMorgan, Jamie Dimon. Uważał on, że kryptowaluta to scam i dodawał, że zwolniłby każdego pracownika, który prywatnie kupiłby cyfrową walutę.

Bitcoin wyprzedził już nawet JP Morgan pod względem kapitalizacji rynkowej na poziomie 352 miliardów dolarów, co miało miejsce w listopadzie 2020 roku. Kamień milowy nastąpił wkrótce po tym, jak Dimon ponownie wypowiedział się na temat kryptowalut. Powiedział, że nie do końca rozumie idee BTC.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs sp500 | cd projekt notowanie | cena ropy | kurs funta szterlinga | funt brytyjski kurs | złoty polski kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here