Naga Markets

Spoglądając na notowania bitcoina zauważymy, że cena najstarszej z walut wirtualnych osunęła się od 10 listopada ub.r. o około 40 proc. z 69 tysięcy dolarów aż w okolice 42 tysięcy dolarów. Mimo tak znacznej wyprzedaży, Mike McGlone z Bloomberg Intelligence uważa, że BTC ma w dalszym ciagu potencjał do niemałych wzrostów. Wskazuje on jednak, że katalizatorem dla większej aprecjacji kryptowaluty może być spadek rynku akcji o 10-20 proc., który mimo wszystko i tak w pierwszej fazie pociągnie za sobą rynek kryptowalut.

Bitcoin zmienia się z aktywa typu risk-on na risk-off

Mike McGlone z Bloomberg Intelligence uważa, że polityka amerykańskiej Rezerwy Federalnej przyczyni się do długo oczekiwanego spadku rynku akcji o nawet jedną piątą. Biorąc przy tym pod uwagę naturalna korelację akcji i kryptowalut, wskazuje on, że te drugie również mogą na tym ucierpieć.Ponieważ Fed próbuje ograniczyć inflację i drastycznie zmniejszyć zakupy aktywów, perspektywy dla aktywów ryzykownych są w najbliższym czasie znacznie mniej atrakcyjne. McGlone dostrzega jednak pewne światełko w tunelu.

Interior capital

Choć dostrzega on, że kryptowaluty są najbardziej ryzykownymi aktywami, to bitcoin jest najmniej ryzykownym z nich.

– Bitcoin (BTC) wkrótce przestanie być ryzykownym aktywem, a inwestorzy powinni przygotować się na świeżą korektę cen – twierdzi jeden z najbardziej znanych analityków Bloomberga dodając, że bitcoin zmienia się z aktywa typu risk-on na risk-off.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkobp akcje | kurs rubla prognozy | pko akcje kupno | notowania ropy | akcje pkn orlen prognozy | pgnig akcje rekomendacje | playway giełda | konto forex |

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułWzrost cen energii sprzyjający dla dolara. ING preferuje także funta i złotego
Następny artykułTrzeci najbogatszy wieloryb ETH inwestuje miliony w Metaverse
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here