Naga MarketsBitcoin (BTC) może wkrótce wystrzelić do 20 000 USD w wyniku działań Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, znanej również jako FED – uważa CEO BitMEX.

W tweecie z 18 września Arthur Hayes, CEO giganta instrumentów pochodnych BitMEX, prognozuje, że nowe luzowanie ilościowe (QE) jeszcze bardziej zmniejszy wiarę ludzi w walutę fiducjarną.

Bitcoin po 20 000 USD

Słowa słynnego CEO pojawiają się po tym, jak FED swoimi działaniami związanymi z manipulacją stopami proc. wpompował na rynki ponad 53 miliardów dolarów.

“Przygotuj się na bitcoina po 20 000 USD” – napisał na Twitterze Hayes.

Działania FED dot. stóp proc. mają miejsce po raz pierwszy od czasu kryzysu finansowego z 2008 r., wydarzenia bezpośrednio prowadzącego do powstania bitcoina. Podczas gdy kryptowaluta nie doświadczyła jeszcze globalnego kryzysu na taką samą skalę, rynki pokazały, że jej cena rośnie wraz z narastającą niepewnością polityczną i gospodarczą.

Tymczasem nie tylko FED, ale także Europejski Bank Centralny (EBC) po raz kolejny planuje podążyć szlakiem obniżania stóp proc. To wyraźne sygnały wyczuwania przez banki centralne spowolnienia gospodarczego. Oprócz tego widać gorsze wskaźniki ekonomiczne płynące z Niemiec czy ogólnie niemal całej Unii Europejskiej (UE). W tle mamy też zagrożenie dalszą wojną handlową, która wkrótce może nie dotyczyć już tylko Chin i USA, ale też większej liczby krajów i to także z UE.

Na początku tego miesiąca Hayes powiedział już, że bitcoin ponownie osiągnie swój rekordowy poziom 20 000 USD. Teraz tylko potwierdził swoje spekulacje.

Tim Draper

Inny znany zwolennik bitcoina, Tim Draper, który zarazem jest słynnym inwestorem z rynku VC, powiedział niedawno, że także był zbytnio pesymistycznie nastawiony w stosunku do przyszłej ceny BTC:

“Cena 250 000 USD oznaczałaby, że ​​bitcoin miałby wtedy około 5 proc. udziału w światowym rynku walutowym i myślę, że może to zaniżać moc bitcoina.”

Jego zdaniem za 4 lata za 1 BTC trzeba będzie zapłacić nawet więcej niż 250 000 USD, co pokazywałoby, że kupując dziś nieco ponad jednego bitcoina, możemy zostać za parę lat milionerami. Czy nie brzmi to jednak zbyt pięknie?tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here