Naga Marketskurs bitcoinaKurs bitcoina jest blisko poziomu 100 000 USD. Tak sugeruje Adam Back, słynny programista, który jest powiązany z rynkiem kryptowalut niemal od ich powstania. Czy jednak nie przesadza?

Bitcoin już nie raz pokazywał, że potrafi pozytywnie zaskakiwać swoich inwestorów. Najlepszym przykładem jest bańka w 2017 r. Można przypomnieć teraz, że wtedy kurs bitcoina pokonał “lukę” pomiędzy ceną 3 500 USD a 20 000 USD w ciągu kilku tygodni. Teraz zaś rynek naprawdę ma podstawy do wzrostu.

Kurs bitcoina a makroekonomia

Back wskazuje w swoim nowym tweecie na to, że kryptowaluty mogą rosnąć przez to, co dzieje się w obszarze makroekonomii. Banki drukują bowiem pieniądze na potęgę, do tego dodając do tego podstawy w postaci popularnej dziś Nowoczesnej Teorii Monetarnej, która wręcz zachęca je do generowania wysokiej inflacji. Wszystko to – zdaniem Backa – może doprowadzić do “hiperbitcoinizacji” globalnych rynków.

Bitcoin będzie rósł?

Dotąd politycy byli uważani za wrogów kryptowalut. I takimi raczej pozostają (bez chlubnych wyjątków). Tyle że ich działania niejako wspierają niezależne, cyfrowe pieniądze. Dlaczego? Jeśli bowiem waluty fiat będą nadal tak niszczone przez dodruk i inflację, obywatele poszczególnych krajów zaczną szukać takich magazynów wartości, które nie tracą swojej wartości tak szybko jak rządowe banknoty i monety. I tu kryptowaluty mogą stać się idealne.

Do tego wszystkiego dochodzi fakt napięć na Bliskim Wschodzie. Bitcoin jest coraz częściej uważany na tzw. bezpieczną przystań (safe haven). Oznacza to, że inwestorzy mogą chcieć posiadać go w czasie kryzysu. Było to widać w ostatnich dniach, gdy klimat w Iranie na tyle się zaognił, że wiele zaczynało wskazywać, że kraj ten zaatakują Stany Zjednoczone. W odpowiedzi podskoczyły ceny złota czy ropy, ale także… kryptowalut (i to nie tylko BTC, ale też altcoinów).

Adam Back może więc mieć rację. Możliwe, że za nie tak długo jak dziś myślimy, zobaczymy nowe ATH na wykresie BTC/USD. Kurs bitcoina będzie miał wkrótce pole do popisu, a rok 2020 może być za parę lat naprawdę miło wspominany przez inwestorów kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here