Naga MarketsBitcoin wkracza w hossę - twierdzą eksperci Bloomberga. Możliwe nowe ATH w 2020 r.Bloomberg sugeruje, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że bitcoin będzie w 2020 roku nadal rósł. Najważniejszym pytaniem jest, czy przebije do pół roku poziom 20 000 USD.

  • Bloomberg sugeruje, że BTC będzie w tym roku rósł.
  • Mocno byczy scenariusz sugeruje atak na 28 000 USD

Bitcoin zaatakuje 20 000 USD

Najnowszy raport Bloomberga ujawnia, że ​​firma spodziewa się, że bitcoin (BTC) ponownie przetestuje rekordowe poziomy z 2017 roku, a może nawet sięgnąć 28 000 USD.Firma sugeruje, że epidemia COVID-19 przyspieszyła “dojrzewanie” bitcoina jako aktywa. Ponadto wskazuje na stale rosnący apetyt inwestorów instytucjonalnych na kryptowaluty, a w szczególności Grayscale lub GBTC.

BTC w cenie do 20 000 USD lub 28 000 USD

Bloomberg twierdzi, że „coś musiałoby pójść naprawdę źle”, aby bitcoin nie rósł w 2020 r. Następnie stwierdza, że kryptowaluta ​​osiągnie najwyższy poziom w 2017 r. wynoszący 20 000 USD, a może nawet 28 000 USD.

– W ubiegłym roku szczyt wyniósł około 14 000 USD, co w 2020 r. przełożyłoby się na prawie dwukrotne zwiększenie rotacji w ostatnim paśmie – uważają eksperci.

Według raportu, kolejnym ważnym powodem zyskiwania bitcoinów na wykresie jest szybki rozwój Tethera (USDT). W maju jego kapitalizacja rynkowa wyniosła 4 miliardy dolarów. Rok później wzrosła do 10 miliardów dolarów.

Korelacja pomiędzy BTC i USDT. Źródło: Bloomberg

Zainteresowanie stablecoinami [opartymi na USD] oznacza potrzebę dokonywania transakcji i przechowywania wartości w światowej walucie rezerwowej bez pośrednika – dodano.

Faktycznie druga połowa roku może być dla fanów BTC bardzo łaskawa. Wcześniej zaliczyliśmy już wzrosty pod halving, które teraz – już po fakcie podziału nagrody w sieci dla górników – są kontynuowane.

Warto zauważyć, że coraz więcej osób uważa, że kryptowauty będą teraz zyskiwać. Adam Back, żywa legenda rynku blockchaina, uważa, że ​​obecna sytuacja gospodarcza może sprawić, że bitcoin będzie kosztował nawet 300 000 USD i to bez tego, by Goldman Sachs czy inni duzi inwestorzy zainwestowali w kryptowalutę.

Autor poleca też:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here