Naga MarketsBitcoin BTC wkracza w fazę "strachu" w 91. rocznicę krachu z 1929 r.Notowania na giełdzie Bitstamp pokazują, że Bitcoin osunął się wczoraj o niemal 11 proc. i przetestował poziom 10.000 dolarów. Spadek ten nastąpił w przededniu 91. rocznicy krachu z 1929 roku, kiedy rynki zaczęły konać. Raoul Pal, CEO Global Macro Investor jest jednak zdania, że ostatnia wyprzedaż Bitcoina, to nic niezwykłego, a nawet może stanowić okazję do kupna.

  • Wyprzedaż Bitcoina nie jest niczym niezwykłym, uważa Raoul Pal
  • Spadek kursu BTC zaowocował zmianą sentymentu inwestorów

Okazja do kupna Bitcoina…

We wpisie na Twitterze, Pal napisał, że “w cyklach byka po halvingu, Bitcoin może często korygować cenę o 25 proc. (nawet ponad 40 proc. w 2017), wyrzucając krótkoterminowych inwestorów (lub dając swing traderom szansę na pozycję krótką)”.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Według Pala, każda ze wspomnianych korekt stanowiła okazję do zakupu. Stawia on przy tym pytanie, czy także teraz pojawia się szansa na DCA. Czym w ogóle jest DCA? Otóż jest to strategia polegająca na uśrednianiu kosztów w dolarach, której celem jest zmniejszenie wpływu zmienności na duże zakupy aktywów finansowych, np. Bitcoina.

…czy powód do strachu?

Silne osunięcie kursu BTC  spowodowało jednak dramatyczną zmianą nastrojów inwestorów, zgodnie z indeksem Crypto Fear & Greed (Strachu i Chciwości). Indeks zaledwie kilka dni temu zajmował mocną pozycję w strefie „chciwości”, dziś jednak spadł o ponad 30 punktów i obecnie znajduje się na poziomie 40 pkt, co oznacza „strach”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zbieżność dat jest pewnie przypadkowa, ale trudno nie wspomnieć dziś o  tym, że mija juz 91 lat od momentu, którym na Wall Street rozpoczeły się gwałtowne spadki. Krach poprzedzały wtedy wspaniałe dla giełdy lata 20′ XX wieku.

Podobnie jak w 2020 r., krach nastąpił po kilku miesiącach ożywienia na rynku akcji, a ekonomista Irving Fisher niesławnie powiedział tuż przed tym, że akcje „osiągnęły coś, co wygląda na trwale wysoki poziom”.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here