Naga MarketsNotowania kryptowalutKurs bitcoina wzrósł od początku roku o nieco ponad 11 proc. W tym samym czasie ethereum podrożało jednak o przeszło 180 proc. Fakt ten sprawia, że część inwestorów wybiera ETH zamiast BTC dostrzegając większy potencjał w tej kryptowalucie. Jedną z takich osób jest Jim Cramer, prowadzący legendarny już program Mad Money. 

Ethereum ma większy potencjał niż BTC

Gwiazda CNBC pozostaje byczo nastawiona do ethereum pomimo faktu, że kurs tej kryptowaluty spadł między 12 maja a 20 lipca br. o ponad 60 proc. Cramer publicznie przyznał, iż trzyma się swojej pozycji w ETH, choć nie jest skłonny już do jej zwiększania.Ujawnił on również, że pod koniec czerwca br. sprzedał prawie wszystkie posiadane przez siebie BTC. Nie oznacza to jednak, że jest on sceptycznie nastawiony do długoterminowych perspektyw najstarszej z kryptowalut. Uważa bowiem, że „bitcoin wisi na włosku” i jego kurs może w najbliższym czasie spaść z powodu „spekulacyjnego nadmiaru”.

– Lubię bitcoina, ale chce zobaczyć, jak się wywraca, zanim znów w niego wejdę – przyznał Cramer.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro jen | kurs korony szwedzkiej nbp | notowania playway | dax index online | kurs franka w kantorach | merkator akcje | notowanie funta | notowanie pgnig |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułNewag ma umowę z ŁKA na dostawę 3 zespołów trakcyjnych za ok. 83,55 mln zł netto
Następny artykułWig20 zyskuje 0,4% w piątek po godzinie 15. Analiza notowań: Ci Games, Polimex, Trakcja, HubTech
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here