Naga MarketsBitcoin: Wieloryby zakumulowały 90 000 BTC przez 25 dniCena bitcoina pozostaje pod poziomem 40 000 USD. Konsolidacja w ostatnim czasie sprzyja akumulacji BTC przez tzw. wieloryby. Okazuje się, że przez ostatnie 25 dni adresy bitcoinowych wielorybów zgromadziły dodatkowe 90 000 bitcoinów wartych prawie 367 mld dolarów.  

Wieloryby akumulują BTC, górnicy również 

Santiment, agregator danych z rynku kryptowalut mianem bitcoinowego wieloryba określa się adresy portfeli, które zgromadziły od 100 do 10 000 BTC. Stanowią one obecnie 48,7 proc. podaży bitcoina i są największym segmentem HODLerów.Znaczne zakupy kryptowalut przez wielorybów w ostatnim czasie sprawiły, że na ich adresach znajduje się najwięcej bitcoinów od 7 tygodni, łącznie ponad 9,11 mln BTC. Co istotne, to tylko kilka procent mniej niż w okresie rekordowych poziomów cenowych z połowy kwietnia.

Wydaje się, że również górnicy akumulują BTC, a dostawca analiz on-chain, Glassnode, zidentyfikował, że cotygodniowy wypływ bitcoinów z adresów górników spadł do najniższego od pięciu miesięcy poziomu.

Większość wielorybów i górników akumuluje BTC, a mimo to monitor transakcji Whale Alert zidentyfikował w ostatnich dwa transfery o wartości około 5 000 BTC, które trafiły na giełdę Coinbase. Wskazuje to, że przynajmniej niektórzy duzi inwestorzy zamierzają handlować swoimi bitcoinami.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin tuż poniżej 40 000 USD

Notowania bitcoina w relacji do dolara wyznaczyły we wtorek maksima na poziomie 41 341 USD. Wczorajsze osunięcie o ponad 4,5 proc. sprowadziło jednak BTC/USD z powrotem pod okrągły poziom 40 000 USD.

Obecne ruch boczny od góry ogranicza kluczowa strefa oporu w obrębie poziomu 42 000 USD, którą przecina obecnie 200-dniowa średnia. Wsparcie natomiast wypada w okolicach 30 000 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik co to | notowania pgnig | comarch akcje | bitcoin aktualności | ccc kurs | purple trading | dax index |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here