Naga Markets

Bitcoin (BTC) w I kwartale 2023 r. nadal pozostaje jednym z najważniejszych tematów w świecie finansów i inwestycji. W ostatnim czasie odnotowano, że kilka z największych wielorybów BTC przeniosło swoje duże ilości BTC na różne giełdy kryptograficzne. W ciągu ostatnich kilku godzin, do giełdy Binance zostało przesłanych kilka transakcji, z których każda wynosiła kilkadziesiąt do nawet kilkuset milionów dolarów. W sumie, przesłano ponad 865 milionów dolarów w BTC. Kurs BTC/USD silnie rośnie czwartą sesję z rzędu osiągając poziom 25 000 USD.

Bitcoin kosztuje niecałe 25 tys. USD. Wzrost BTC/USD o 20% w ciągu dwóch dni

Zauważony przez Blockchain Whale Alert, niezidentyfikowany wieloryb wysłał 11 125 BTC o wartości 267 956 866 USD do Binance, największej giełdy kryptograficznej na świecie. Transakcja, która kosztowała zaledwie 0,00005888 BTC, czyli około 1,14 USD, wydawała się pochodzić z nowo utworzonego portfela. Kilka minut później zauważono kilka innych wielorybów zmierzających do Binance.Bitcoiny o łącznej wartości 411 milionów dolarów zostały przesłane do Binance w ciągu około 20 minut:


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Następujące transakcje zostały również zauważone przez Whale Alert w poniedziałek rano:

  • 5000 BTC (117 722 264 USD) przeniesionych z nieznanego portfela do nieznanego portfela
  • 7 045 BTC (165 870 670 USD) przeniesionych z nieznanego portfela do nieznanego portfela
  • 1 228 BTC (27 065 287 USD) przelane z nieznanego portfela do Bitfinex

Warto zauważyć, że ostatnie transakcje wielorybów wywołały poruszenie wśród inwestorów na rynku kryptowalut, ponieważ jest to tak duża suma, że może mieć istotny wpływ na rynek. Ruchy wielorybów mogły mieć istotny wpływ na ostatnią akcję cenową Bitcoina, ponieważ jego cena wzrosła o około 11% w ciągu ostatnich 24 godzin.

AVA Trade

Oczywiście jak zawsze przy takich ruchach, istnieje wiele spekulacji na temat tego, kto może stać za tymi transakcjami i jaka jest ich motywacja. Jednakże, nieważne, kto stoi za tymi transakcjami, jest to prawdopodobnie wskazówka, że Bitcoin nadal pozostaje ważnym aktywem dla wielu inwestorów, którzy posiadają duże sumy pieniędzy do inwestowania.

Niektórzy uważają, że takie ruchy są dobrym znakiem i zaangażowania w rynki kryptowalut, podczas gdy inni widzą to jako potencjalne zagrożenie dla stabilności rynku.

Bez względu na to, jaki był cel ostatnich ruchów wielorybów, Bitcoin nadal pozostaje jednym z najważniejszych tematów w świecie inwestycji i finansów. Jego wartość i wpływ na świat finansów są nadal tematem dyskusji i będą nimi pozostawać w nadchodzących latach.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Znany polski YouTuber ekonomiczny i doradca majątkowy Cezary Graf uważa jednak, że inwestowanie na rynku kryptowalut to “rzeźbienie w g*wnie”.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułFed musi zmienić plany! Kryzys bankowy torpeduje oczekiwania dot. dalszego zacieśniania
Następny artykułCo należy wiedzieć o wynajmie długoterminowym samochodu?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.