Naga Markets

Bitcoin. Wieloryb przetransferował 13 tys. BTC wartych 250 mln dol.Wieloryb Bitcoina (BTC) przetransferował setki milionów dolarów w momencie, gdy rynek pozostaje w wielomiesięcznej konsolidacji i porusza się poniżej poziomu 20 tysięcy dolarów. Według danych serwisu Whale Alert, duży posiadacz Bitcoinów przeniósł 12 970 BTC o wartości nieco ponad 248 milionów dolarów z anonimowego portfela, na inny anonimowy portfel (nie zostały one powiązane z żadną firmą lub giełdą).

Wieloryb BTC dokonuje dużego transferu

Dane z eksploratora sieci zdecentralizowanych Blockchain.com pokazują, że transakcja przesłania tak ogromnej sumy kosztowała zaledwie 22 dolarów. Według platformy agregacji danych blockchain BitInfoCharts, adres odbiorcy kryptowalut jest obecnie 66. największym w sieci BTC i posiada około 0,068% całkowitej podaży BTC.

Mianem wielorybów na rynku kryptowalut określa się posiadaczy bardzo dużej ilości monet, w przypadku Bitcoinów są to wartości przekraczające 1000 tokenów (lub według niektórych klasyfikacji 10 000 tokenów).

Źródło: BitInfoCharts

Ogromny transfer BTC ma miejsce po tym, jak platforma danych blockchain Glassnode ujawniła niedawno, że wycofywanie Bitcoinów z giełd kryptowalutowych przez wieloryby wystrzeliło w górę w ciągu ostatnich kilku tygodni. Według Glassnode, w tym miesiącu odnotowano największe od czerwca odpływy netto wielorybich środków od czerwca.

Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

XTB

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Duży przelew na 245 milionów dolarów zbiega się również z danymi firmy analitycznej działającej na rynku kryptowalut – Santiment – które pokazują, że poziom Bitcoinów przechowywanych obecnie na giełdach kryptowalutowych osiągnął 48-miesięczne dołki. Podaż Ethereum (ETH) na giełdach zanotowała natomiast marginalny wzrost.

Bitcoin w październiku coraz częściej odpływa z giełd, dopasowując się do poziomów ostatnio widzianych w listopadzie 2018 roku. Tymczasem podaż Ethereum wahała się nieco wyżej po tym, jak duży napływ przeniósł się na giełdy przed aktualizacją sieci The Merge – komentuje Santiment.

 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułRobert Kiyosaki i 65 cytatów o finansach, pieniądzach i inwestowaniu
Następny artykułTygodniowy przegląd sektora gamingowego Comparic.pl
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here