Naga MarketsThomas Tom Lee z funduszu FundstratTom Lee, znany analityk rynku kryptowalut, powiedział, że bitcoin (BTC) i ogólnie cyfrowe waluty zyskają ogromne zaufanie mainstreamu dzięki zbliżającemu się uruchomieniu instytucjonalnej platformy transakcyjnej Bakkt.

W tweecie z 19 września, współzałożyciel Fundstrat Global Advisors, Tom Lee, dołączył do rosnącej liczby zwolenników kryptowalut, którzy nie mogą doczekać się startu Bakkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin a Bakkt

Platforma zostanie uruchomiona 23 września i zaoferuje fizyczne kontrakty na bitcoiny. Do jej startu – jak widać – zostały 3 dni. Entuzjazm i oczekiwanie są wielkie. Tyle że nie widać ich dziś na wykresie najstarszej kryptowaluty. Kurs niedawno spadł nawet poniżej 10 000 USD. Cena BTC wynosi w momencie pisania tych słów dokładnie 10 161 USD i wzrosła, ale tylko o nieco ponad 2,5 proc. w skali doby. To mało. Druga największa pod kątem kapitalizacji kryptowaluta – Ether – zaliczyła kolejny spory skok w skali 24 h, bo aż o ok. 4 proc.

Lee napisał jednak na Twitterze:

„Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do Bakkt i jego zdolności do zwiększania zaufania instytucji do kryptowalut”.

 

Co dalej z kursem BTC?

Niektórzy analitycy uważają, że cena BTC będzie nadal spadać. Innego zdania jest natomiast Tomasz Rozmus. Zwrócił on bowiem uwagę na to, że cena BTC znów znalazła się powyżej 10 tys. USD i groźba przełamania się poniżej strefy 10 tys. – 9300 zostaje po wczorajszej sesji oddalona. Na altach również na zielono a co za tym idzie mozemy spodziewac się że w najbliższy weekend dojdzie do sporych ruchów. Spodziewam się wzrostów w sobotę i w niedzielę, jest dobry optymizm na rynku, fora mówią o sezonie na alty… Powinno to zachęcić inwestorów do dalszych zakupów. 

Arkadiusz Jóźwiak z naszej redakcji dodaje:

“Biorąc pod uwagę zmienność na przestrzeni ostatnich 24 godzin dostrzec można, że zdecydowana większość największych pod względem kapitalizacji projektów zyskuje na wartości. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tu Ethereum (ETH), którego cena wzrosła aż o 5,83%. Spadki dostrzec można natomiast na notowaniach Stellara. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, iż na przestrzeni całego tygodnia zyskiwał on najbardziej spośród TOP10 krypto.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here