Obszar kryptowalut stanowi wyzwanie dla osób przyzwyczajonych do intuicyjnych interfejsów. Zwiększenie adopcji bitcoina wymaga właśnie takich rozwiązań i wiele osób patrzy na zachód, szukając pomysłów. Tymczasem na naszym rodzimym rynku również dzieje się w tym obszarze bardzo dużo. W grupie Litpay, poza ulepszaniem kantoru postawiliśmy na obniżenie progu biznesowo-technologicznego na monetyzowanie stron internetowych oraz otwieranie własnych kantorów kryptowalutowych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z tymi rozwiązaniami.

Biznesowy udział w obszarze nie był łatwy

Do niedawna, na osoby chcące pośredniczyć w handlu bitcoinem z pomocą swojej strony internetowej albo mające w planach otworzenie własnego kantoru kryptowalutowego czekało dużo przeszkód. Problemy z bankami, niepewność i niejasność regulacyjna, nowa i skomplikowana technologia, problemy z księgowością, konieczność posiadania ogromnego kapitału startowego (koszty prawne: regulaminy i polityka przeciwdziałaniu praniu pieniędzy) to tylko kilka z nich. Do tego dochodziła kwestia zabezpieczenia płynności (wykonanie jednej transakcji na 100 tys. złotych w rzeczywistości wymaga kapitału o wartości co najmniej 300 tys. zł). Wszystko to skutecznie podnosiło próg wejścia do obszaru kryptowalut.Litpay dostarcza banalnie proste rozwiązania

Poza pracą nad nowym “sercem” kantoru ​Bitcan.pl​ (którego Litpay jest właścicielem), postawiliśmy sobie za cel obniżenie tego progu i w przeciągu ostatniego roku stworzyliśmy dwa nowe produkty:

1. bitcoinwidget.pl – to własnie rozwiązanie kierowane do osób prowadzących ciekawe strony internetowe lub blogi. Łatwy sposób na dodatkową monetyzację swojej pracy, przez danie odwiedzającym możliwości zakupienia bitcoina. Zakłada się konto partnera, dokleja kilka linijek kodu do strony (w wordpressie jest nawet wtyczka) i voila, na bieżąco można monitorować dochody w indywidualnym panelu. Z tego prostego rozwiązania korzystają już takie strony jak ​bitcoin.pl​, ​coinpaprika.pl​, kryptoraport.pl​ czy ​cryps.pl​. Warto to podkreślić – ​jeśli masz swoją stronę/blog/serwis współpracę możemy zacząć już dziś. To pierwsze rozwiązanie tego typu na rynku europejskim.

Chcesz wypróbować widget? Proszę bardzo!

Dalsza część artykułu pod filmem
2. cryptoterminal.pl​ – to trochę inna bestia i nie dotyczy już internetu a kantorów stacjonarnych. Mobilne urządzenie, dzięki któremu każdy może otworzyć swój stacjonarny kantor bitcoina. Jest to też idealna opcja na wprowadzenie możliwości handlu bitcoinem dla istniejących już tradycyjnych kantorów walutowych. O zaletach tego rozwiązania można usłyszeć ​więcej w wywiadzie z Januszem Zielińskim na kanale Phila Koniecznego​ – ​

Czy to naprawdę takie proste?

Tak, w obu produktach cel obniżenia progu biznesowego na wejście w obszar kryptowalut został osiągnięty. W przypadku widgetu i kantoru internetowego odpadają zmartwienia związane z płynnością i procedurami KYC i AML. Osoby, które będą chciały otworzyć swój kantor stacjonarny (lub mobilny) otrzymują w pakiecie startowym szkolenia z technologii i know-how prawny (już sama gotowa polityka AML to dokument o wartości około 10 000 zł). Ważnym dodatkiem będa też wypracowane na przestrzeni lat najlepsze praktyki dotyczące prowadzenia takiego punktu.

Grupa Litpay, czyli właściwie kto?

Zespół Litpay tworzą specjaliści z dużym doświadczenim m.in. ​Artur Pszczółkowski (GamerHash), ​Łukasz Braciszewski​ (Grey Wizard, Coinpaprika), ​Mateusz Kara​ (prawnik kryptowalutowy i przedsiębiorca), ​Jakub Kiczko​ (Automater), ​Rafał Sobków​ (GamerHash), Piotr Bień​ (Binance, Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii) czy ​Janusz Zieliński​ (GamerHash, Krypto Raport, Bitcoin Tej), ​Michalina Behrendt-Budych​ (Biuro rachunkowe TAXO), ​Katarzyna Nowak​ (Cogision), ​Marta Wojciechowska​ (Cinkciarz), czy Jacek Kubiak​ (I Love Crypto, Satsback).

Jak zacząć współpracę?

Najważniejszy jest pierwszy krok. Czekamy na chętnych do współpracy odpowiednio na kontakt@bitcoinwidget.pl​ i ​kontakt@cryptoterminal.pl​. Napisz do nas!

Materiał partneraDziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj