Naga MarketsBitcoin: Widać poprawę w hash rate i trudności wydobycia po chiński exodusie, zauważa GlassnodeW pierwszej połowie obecnego roku, sytuacja górników kopiących bitcoina nie wyglądała najlepiej. Byliśmy bowiem świadkami najbardziej dramatycznych zakłóceń sieci BTC w historii. Obecnie jednak operacje wydobycia najstarszej kryptowaluty zmierzają do pełnego ożywienia, a górnicy liczą zyski.

Górnicy BTC radzą sobie coraz lepiej po chińskim exsodusie 

W raporcie Week on Chain z 4 października firma Glassnode, informuje, że hash rate bitcoina w dużej mierze się poprawił, pomimo tego że 50% mocy haszującej sieci zostało wyłączone w maju po tym, jak Chiny rozprawiły się z górnikami. Hash rate mierzy całkowite zasoby obliczeniowe sieci Proof-of-Work.Glassnode twierdzi, że zarówno szybkość haszowania, jak i trudności w wydobyciu, które mierzą konkurencję między górnikami starającymi się rozwiązać kolejny blok sieci są na „spójnej ścieżce do regeneracji”.

Po wzroście o 39% od końca lipca, trudność wydobycia niemal powróciła do ​​poziomu sprzed chińskiej interwencji, z dodatkową korektą w górę, która ma nastąpić w tym tygodniu. 

Pomimo zmniejszenia nagrody z wydobyciu bloku o 50% z 12,5 BTC do 6,25, czyli tzw. halvingu, który miał miejsce w maju 2020 r., rentowność wydobycia BTC znacznie wzrosła od tego czasu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Glassnode zauważył, że obecna rentowność wydobycia wynosząca 40 milionów dolarów dziennie wzrosła o 275% od czasu sprzed halvingu bitcoina w maju 2020 r.

— Pomimo dramatycznych zmian na rynku wydobywczym, wielu głębokich korektach cen oraz halvingowi., wartość nagrody za blok bitcoina nadal rośnie, tworząc zachęty dla rynku do adaptacji, innowacji i odbudowy – napisano w raporcie.

Autor poleca również:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy:  kursy walut forex | nasdaq kurs | akcje mercator | biomed kurs | euro cena | cfd jak grać | cdprojekt cena akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here