Naga MarketsBitcoin whales sprzedają swoje BTC dla "atencji", szczególnie w czasach spokojuWieloryby na rynku bitcoina sprzedają swoje kryptowaluty, ale robią to, gdy na giełdach jest “cicho”, najpewniej by rynek tego nie dostrzegł – sugeruje analityk Ki Young Ju.

  • Jeden z analityków zauważył ciekawą “modę” na rynku BTC.
  • Opracował interesując wskaźnik dot. rynku.

Wieloryby lubią spokój

Wieloryby na rynku bitcoina (BTC) zrzucają na giełdy duże ilości BTC, ale tylko wtedy, gdy na tych panuje spokój. To wniosek Ki Young Ju, CEO firmy CryptoQuant, dostawcy analizy rynkowych.

Opracował on wskaźnik przepływu funduszy. Zauważył, że ​​im więcej giełd korzysta z blockchaina bitcoina, tym wyższa jest cena kryptowaluty.

Zauważył, że już w marcu, kiedy BTC/USD szybko spadło do poziomu 3600 USD, coś ciekawego zaszło w sieci.

– 13 marca wykorzystanie sieci do wpłat i wypłat na wszystkich giełdach osiągnęło poziom 24 proc. – zauważył.

Korzystając z danych CryptoQuant, widać, że 13 marca na wykresie BTC/USD przy cenie 5 611 USD współczynnik przepływu środków był na poziomie 0,24. Od tego czasu cena wzrosła, a wskaźnik spadł.

Oznacza to również, że wieloryby gromadzą BTC potajemnie po niskich cenach, a następnie sprzedają w mało widoczny sposób.

Moim zdaniem wieloryby wydają się sprzedawać BTC, gdy na giełdzie jest cicho – dodał analityk.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Presja sprzedażowa

Jak poinformował Cointelegraph, w ciągu ostatnich dwóch tygodni wzrosły obawy związane z rosnącą presją sprzedaży na giełdach. Ta presja spowodowała niedawno spadek o 800 USD w ciągu kilku godzin.

Pomimo pozornego „oddzielenia” się od ruchów na rynku makro, bitcoin nadal pozostaje wrażliwy na duże zmiany, o czym świadczy krótki spadek poniżej 9 000 USD. Dziś za 1 BTC płaci się ponad 9 400 USD, co przekłada się na 0,65 proc. spadku w skali doby. Z kolei za 1 ETH inwestorzy płacą na giełdach 233 USD, co oznacza jedynie 0,15 proc. spadku w ciągu ostatnich 24 h.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here