Naga MarketsBitcoin whale: Wieloryb dodał 841 mln dol. do swoich portfeli BTC w weekendSzereg wielorybich portfeli akumulujących spore ilości bitcoina (BTC) nagle zgarnął kolejne dziesiątki tysięcy tokenów w weekend po tym, jak pozostawał nieaktywny od grudnia 2018 roku.

Wieloryb lub wieloryby BTC dokonały zmasowanej kumulacji w weekend

Zgodnie z listą największych portfeli BTC przygotowaną przez BitInfoCharts, adresy aktywowane w weekend zajmujące miejsca od 89. do 106. (z wyjątkiem pozycji 90.), zgromadziły łącznie 28 377 BTC o wartości 841,85 mln dol. w dniach 17 i 18 lipca w wyraźnie zsynchronizowany sposób.BitInfoCharts, strona internetowa która śledzi m.in. adresy bitcoinowe należące do giełd kryptowalutowych twierdzi, że wszystkie z omawianych adresów należą do niezidentyfikowanych posiadaczy.

Z każdy 17 portfeli posiadał dokładnie 8000 BTC przed zgromadzeniem większej ilości w ciągu weekendu. Cztery portfele otrzymały nowe BTC dokładnie w tym samym czasie 17 lipca. Kolejne cztery dzień później, a trzy inne portfele dodały BTC jednocześnie w późniejszym czasie tego samego dnia.

Portfele z pozycji 95. aż do 102. zgromadziły dokładnie 1661 BTC, podczas gdy trzy inne portfele dodały 1693 BTC, a kolejne trzy zgromadziły 1639 BTC.

Jednolite zakupy w krótkim czasie plus fakt, że każdy portfel był uśpiony przez taki sam okres sugerują, że adresy mogą należeć do jednego wieloryba, czyli posiadacza dużej ilości kryptowaluty.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

W momencie pisania tego tekstu, połączone portfele posiadają łącznie 164 337 BTC, warte prawie 5 miliardów dolarów, przyćmiewając tym samym największy publiczny zasób bitcoina znajdujący się na portfelach spółki MicroStrategy.

15 lipca, przed ostatnią wyprzedażą bitcoina, prezes CryptoQuant Ki Young Ju ostrzegł, że wieloryby zaczęły przenosić BTC z powrotem na giełdy, gdzie można je sprzedać na otwartym rynku. Analityk on-chain Will Clemente powiedział ostatnio, że wieloryby stale gromadziły BTC od maja i może dojść do kryzysu po stronie podaży.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt szterling | lew bułgarski kurs | mwig40 akcje | newconnect akcje | dow jones | kurs azoty | forum jsw |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here