Naga MarketsNa rynkach finansowych gruba ryba oznacza osobę, która posiada znaczny kapitał. W przypadku rynku kryptowalut mówi się natomiast o wielorybach (z ang. whale), czyli podmiotach akumulujących bitcoiny, których wartość przekracza często setki milionów dolarów. Jeden z takich wielorybów, 34. na liście pod względem posiadanych BTC, przetransferował właśnie swoje tokeny o wartości 415 milionów dol.

  • Jeden z największych kryptowalutowych wielorybów w historii opróżnił właśnie swój portfel
  • Znajdowało się na nim 21,4 tys. BTC, których wartość wynosi 415 milionów dolarów
  • Transakcja miała miejsce przy prowizji wynoszącej zaledwie 1,57 dol.

Bitcoiny warte ponad 400 milionów dolarów zmieniły właściciela

Te artykuły również Cię zainteresują
Informację o ogromnej transakcji jako pierwszy przedstawił Bitcoin Block Bot, który automatycznie śledzi zmiany zachodzące w sieci blockchain.

Z informacji zawartych w systemie danych łańcucha bloków wynika, że środki zostały przetransferowane na trzy różne adresy. Portfel z łączną ilością 20 transakcji otrzymał 100 BTC i jak wynika z danych BitInfoCharts należy do BetVIP, kasyna online akceptującego kryptowaluty. Drugi z portfeli otrzymał trochę ponad 21 tys. BTC, a na trzeci spłynął niespełna jeden bitcoin.

Dane BitInfoCharts pokazują, że wieloryb stworzył portfel 28 listopada i od razu stał się jednym z największych wielorybów na rynku bitcoina. Oprócz portfela BetVIP zdecydowana większość środków trafiła pod adres, który nie posiada żadnych znanych powiązań z branżą kryptowalutą.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGetin Mobile i Noble Mobile dołączyły do Huawei AppGallery
Następny artykułLPP: Udział kolekcji Eco Aware we wszystkich markach wzrósł do 23%
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here