Naga MarketsBitcoin we wczesnej fazie rynku byka, wynika z danych on-chain BTCW miarę ponownego wzrostu rynku bitcoina (BTC) i szerokiego ekosystemu kryptowalut, warto obserwować różne grupy inwestorów, które dokonują transakcji on-chain, aby ustalić jakie są obecne nastroje rynkowe oraz jak kształtuje się schemat napływów i odpływów kapitałowych, twierdzi firma analityczna Glassnode w swoim najnowszym raporcie.

 • Stare ręce (długoterminowi posiadacze bitcoina) są mocno przekonani o tym, że jego wartość będzie nadal wzrastała
 • Sieć BTC cały czas dojrzewa, co potwierdza dominujący udział transakcji o bardzo dużych wartościach, powyżej 10 mln dol.
 • Wskaźnik realizacji zysków długoterminowych posiadaczy sugeruje dodatkowo, że rynek BTC znajduje się obecnie we wczesnym etapie rynku byka
 • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin realizuje najmniejszą liczbę strat od miesiąca

W poprzednim tygodniu odnotowano wyraźny spadek inwestorów wydających monety, które były trzymane ze stratą. Zrealizowane straty spadły do wielotygodniowego minimum wynoszącego około 175 milionów dolarów dziennie. Z drugiej strony, zrealizowane zyski gwałtownie wzrosły do niemal 1 miliarda dolarów dziennie. Obserwacje te są prawdopodobnie efektem: • większej ilości monet powracających do zysku ogółem (omówione powyżej)
 • zysków traderów, którzy kupili ostatnie dołkó
 • inwestorów, którzy mogli kupić marcowo-majowy szczyt, „odzyskujących” swoje pieniądze bliżej lub nieco powyżej kosztów bazowych.

Biorąc pod uwagę, że rynek utrzymał większość zysków tygodniowych, wskazuje to również, że na rynek napływa dziennie około 1,75 mld dol. kapitału jako nowego popytu ze strony kupujących.

Bitcoin we wczesnej fazie rynku byka, wynika z danych on-chain BTC
Bitcoin i wykres zrealizowanych zysków oraz strat. Źródło: Glassnode

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Stare monety nadal reprezentują mniejszą część wolumenów on-chain BTC

Strukturalny trend spadkowy dominacji wolumenu starych monet był kontynuowany w poprzednim tygodniu, osiągając wieloletnie minimum na poziomie około 2%. W fazie przed rozpoczęciem rynku byka w latach 2019-20, wolumen starych monet stanowił około 4% całego wolumenu przeniesionego on-chain jako wartości bazowej. Wzrosła ona pod koniec 2020 r. i na początku 2021 r., gdy inwestorzy długoterminowi zrealizowali zyski na rynku byka.

Dominacja starych monet na wieloletnich minimach sugeruje, że w grę wchodzą dwie dynamiki:

 • Stare ręce mają silne przekonanie co do dalszego wzrostu wartości i nie wydają pieniędzy po obecnych cenach
 • Dominacja młodych monet jest na wieloletnich szczytach, co wskazuje, że ta sama płynna podaż jest przedmiotem transakcji i prawdopodobnie jest absorbowana przez nowych nabywców (jak zauważono w napływie kapitału netto z poprzedniego wykresu).
Bitcoin we wczesnej fazie rynku byka, wynika z danych on-chain BTC
Wydatkowany wolumen, zakresy wiekowe bitcoina. Wskaźnik SVAB, średnia 7-dniowa. Źródło: Glassnode

Na rynku bitcoina nadal dominują bardzo duże transakcje

Rozkładając wolumen on-chain według wielkości transakcji, możemy również zauważyć, że bardzo duże transakcje o wartości powyżej 10 milionów dol., nadal odgrywają dominującą rolę.

invest

Ogólny wolumen transakcji skorygowany o podmioty w dużej mierze powrócił do szczytowego poziomu między 13,6 a 16,8 mld dol. dziennie. Rosnąca dominacja dużych transakcji wskazuje na dojrzewanie bitcoina jako aktywa w skali makro z rosnącym zainteresowaniem ze strony zamożnych klientów indywidualnych, biur handlowych i instytucji.

Bitcoin we wczesnej fazie rynku byka, wynika z danych on-chain BTC
Rozkład wolumenu transakcyjnego w sieci Bitcoina pod względem wielkości. Źródło: Glassnode

Autor poleca również:

Wydawane monety BTC zapewniają zysk rzędu 200%

Jeśli chodzi o zachowania wydatkowe posiadaczy długoterminowych (LTH), ogólna rentowność wydanych monet spadła do stosunkowo niskiego poziomu. Wskaźnik LTH-SOPR powrócił do wartości 2,0, co oznacza, że wydane monety osiągają wielokrotność zysku na poziomie około 200% (tj. łączna baza kosztowa wynosi 24 tys. dol. dla monet wydanych za 48 tys. dol.).

Jako długoterminowy wskaźnik, LTH-SOPR zazwyczaj znajduje się w tym zakresie podczas późnych faz rynków niedźwiedzia i wczesnych faz rynków byka. Jest to wynikiem długiej bocznej akcji cenowej, która kompresuje mnożniki zysku, nawet dla inwestorów długoterminowych.

Bitcoin we wczesnej fazie rynku byka, wynika z danych on-chain BTC
Wskaźnik LTH-SOPR, średnia 7-dniowa. Źródło: Glassnode

Ten sam raport Glassnode zauważa jednocześnie, że inwestujący w BTC osiągają średnio coraz większe zyski.

Krótkoterminowy wskaźnik SOPR również prezentuje wsparcie dla rynku bitcoina

Dla posiadaczy krótkoterminowych (STH) analiza on-chain również prezentuje bycze z sygnały, ze wskaźnikiem STH-SOPR powracającym do zakresu rentowności. W byczej strukturze rynku, powrót STH-SOPR do wartości 1,0 generalnie sugeruje, że.

 • STH przestali realizować zyski, w przeciwnym razie wskaźnik cały czas by wzrastał. Sugeruje to, że przekonanie do utrzymania pozycji jest nadal mocne.
 • Niektórzy STH sprzedają w panice i realizują straty, często spychając STH-SOPR nieco poniżej 1 podczas odreagowania cen.

W związku z tym wartość SOPR na poziomie 1,0 zazwyczaj wskazuje na wsparcie rynku, które w tym przypadku zostało osiągnięte. Powrót do rentowności wraz z pozytywną lub trwałą akcją cenową wskazuje, że obecny jest wystarczający popyt, aby wchłonąć wydane monety, zapewniając konfluencję do wielu wykresów omówionych powyżej.

Bitcoin we wczesnej fazie rynku byka, wynika z danych on-chain BTC
Wskaźnik STH-SOPR, średnia dobowa. Źródło: Glassnode
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy bitcoin | kęty giełda | akcje pekao | średni kurs forinta | kursy walut forex | kęty cena akcji | cena akcji famur |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here