Naga MarketsBitcoin BTC coinCena najpopularniejszej cyfrowej waluty świata Bitcoin (BTC), przebił wczoraj psychologiczną barierę 10 000 USD i dziś kontynuuje impuls wzrostowy. Jego całkowity udział w rynku kryptowalut jest obecnie najwyższy od marca 2017 r. i przekroczył 70 procent. Kapitalizacja BTC wynosi 19,4 mld USD.


Giełdy kryptowalut ponownie na fali popularności

W telewizji RT w trakcie programu Boom Bu$t Aly Madhavji z firmy Blockchain Founders Fund omówił przyszłość branży FinTech. Ekspert wyjaśnił, że gwałtowne odbicie wirtualnej waluty nastąpiło w wyniku wzrostu globalnej niepewności gospodarczej i geopolitycznej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Madhavji uważa, że wiele krajów, takich jak Malta, Singapur, Szwajcaria, a nawet Portugalia, poczyniło pozytywne postępy w zakresie przepisów dotyczących kryptowalut. Dodał, że istniejące i nowe giełdy wirtualnych walut zdecydują się opuścić lub ominąć USA.

Jest to z pewnością problem, w którym wiele firm nie koncentruje się teraz na Stanach Zjednoczonych, przez co USA pozostają w tyle. Bitcoin jest nadal najbardziej stabilny dla górników i najbardziej logiczny w funkcjonowaniu – dodał.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here