Naga MarketsBitcoin wciąż może kosztować 100 tysięcy dolarów w tym roku, twierdzi analitykBitcoin w ostatnim czasie zanotował kilka wyraźnych odbić. Najbardziej zauważalnym z nich było przebicie bariery 57 tysięcy dolarów. Ruch ten ustanowił nowy czteromiesięczny szczyt, jednocześnie uderzając w punkty cenowe, które nie zostały osiągnięte od czasu szczytu w maju.

Bitcoin będzie kontynuował swój rajd w bieżącym roku

Nie ma wątpliwości, że byki obecnie kontrolują rynek, a nastroje inwestorów są bardzo pozytywne. Jednak analityk CrossTower Martin Gaspar uważa, że to może być dopiero początek rajdu. Analityk należy bowiem do obozu inwestorów, którzy oczekują, że cena cyfrowego aktywa osiągnie 100 tysięcy dolarów. Zdaniem Gaspara taka sytuacja może mieć miejsce w ciągu najbliższych trzech miesięcy, które pozostały do zakończenia bieżącego roku.Rynek kryptowalut coraz stabilniejszy

Podcast CoinMarketRecap gościł w swoim najnowszym odcinku analityka CrossTower, Martina Gaspara, aby porozmawiać o przyszłej trajektorii najpopularniejszej kryptowaluty. Gaspar, który zajął bycze stanowisko w sprawie cyfrowych aktywów oraz podkreślił ich rosnącą rzadkość, co ma stanowić ich atut w przyszłości.

Niedobór bitcoina jest częściowo przypisywany wzrostowi liczby długoterminowych posiadaczy tego aktywa. Według doniesień 81% całej podaży BTC jest obecnie przechowywane w portfelach, które są długoterminowe. Często są określane jako diamentowe ręce.

Wzrost liczby długoterminowych portfeli spowodował znaczną presję kupna na rynku, ponieważ bitcoin zmierza w kierunku historycznego ograniczenia swojej podaży.

Gaspar skomentował również, że oczekiwane 200 tysięcy BTC, które wpłyną na rynek z rozliczenia Mt. Gox nie doprowadzi do masowej wyprzedaży. Analityk uważa, że inwestorzy, którzy w końcu odzyskują swoje bitcoiny po latach walki, najprawdopodobniej będą po prostu je trzymać, biorąc pod uwagę wzrost ich wartości w ciągu ostatnich kilku lat.

Nie sądzę, że zobaczymy tak dużą presję sprzedaży ze strony inwestorów. Bitcoin nadal przewyższał wszystkie inne aktywa w tym przedziale czasowym, więc myślę, że wielu z nich będzie czuło się bezpieczniej trzymając się swoich bitcoinów zamiast innych kryptowalut – powiedział Gaspar.

Bitcoin osiągnie poziom 100 tysięcy dolarów do końca roku

Martin Gaspar nakreślił czynniki, które wpływają na cenę bitcoina pod koniec bieżącego roku. Analityk wyjaśnia, że presja czasu związana z kończącym się rokiem zazwyczaj sprawia, że traderzy wkładają pieniądze na rynek, aby wycisnąć więcej zysków przed końcem roku. Ponadto twierdzi, że traderzy wychodzą z powolnych letnich miesięcy, a to wznowienie aktywności może dodatkowo pobudzić rynek.

invest

Nawet z ostatnimi wzrostami na rynku, analityk uważa, że rynek będzie nadal się rozwijał przez resztę 2021 roku i przez pierwszy kwartał 2022 roku. Z tym trendem, Gaspar umieszcza cenę BTC na koniec roku powyżej 100 tysięcy dolarów, być może nawet osiągając poziom 150 tysięcy dolarów. Analityk CrossTower wierzy również, że inwestorzy będą trzymać się swoich długich pozycji, a pierwsze oznaki sprzedaży bitcoina będą dopiero widoczne w okolicach poziomu 200 tysięcy dolarów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty kurs | pkp cargo akcje notowania | ten square games akcje | dino gpw | comparic.pl | kurs eur/usd | orange akcje rekomendacje |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here