Naga MarketsTrend wzrostowy na BTCCena Bitcoina (BTC) prawdopodobnie nie przekroczy 40 000 USD w 2019 r., zadeklarował autor podcastu „Bitcoin Knowledge” Trace Mayer jako część swojej nowej analizy. Przesyłając nowe odczyty z jego narzędzia do prognozowania cen o nazwie „Mayer Multiple”, popularny komentator i obrońca Bitcoina powiedział, że obecna trajektoria powinna faworyzować cenę BTC na koniec roku w wysokości 21 000 USD.


Kurs Bitcoina będzie konsekwentnie rósł?

Tak optymistyczna prognoza jest i tak poniżej wielu innych szacunków branżowych, takich jak Toma Lee z Fundstrat, który niedawno stwierdził, że Bitcoin może czterokrotnie zwiększyć swoją wartość jeszcze przed końcem 2019 roku i osiągnąć poziom 40 tysięcy dolarów korzystając z rosnącego zainteresowania rynkiem kryptowalut.

Mayer Multiple to wskaźnik, który dzieli aktualną cenę Bitcoina przez 200-dniową średnią kroczącą. Metryka odnotowała wyższe odczyty tylko 14,79% czasu, co oznacza, że ​​olbrzymi skok do 40 000 USD jest mało prawdopodobny.

Bardzo niskie prawdopodobieństwo osiągnięcia 40 tys. dolarów w ciągu kilku miesięcy – oznajmił Mayer.

Przez resztę tego roku i w kolejnych latach Mayer Multiple wskazuje na wysoce prawdopodobne, że kurs dotrze pierw do poziomu 15 000 $, 21 000 USD, a następnie 30 500 USD. Pierwszy z nich nie powinien zostać osiągnięty przed wrześniem tego roku, aby cena Bitcoina ponownie nie była silnie przewartościowana. Z kolei w czerwcu 2020 cena powinna dotrzeć do poziomu 30 tys. USD, mniej więcej miesiąc po kolejnym zredukowaniu o połowę wielkości nagród za wydobyty blok.

Prognoza kursu Bitcoina
Prognoza kursu Bitcoina wg. wskaźnika Mayer Multiple

Inny ekspert Arnie Hill, partner w Obsidian Capital VC Fund, wierzy, że obecne wzrosty nie są jedynie korektą. Jego zdaniem ubiegłoroczna bessa jest już za nami a obserwowana od pewnego czasu aprecjacja to dopiero początek kolejnego rajdu byków. Uważa on, że obecna tendencja nie tylko dorówna historycznym szczytom ustanowionym w grudniu 2017 roku, lecz znacząco je przewyższy. W jego ocenie Bitcoin może osiągnąć od 45 000 do 55 000 dolarów w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy. Biorąc pod uwagę, że do 2020 r., całkowita podaż BTC powinna wynieść około 18,4 mln BTC, kapitalizacja rynkowa najstarszej z walut wirtualnych powinna osiągnąć wówczas między 828 mld USD a 1 bilion USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here