Naga MarketsW ostatnich dniach coraz głośniej jest na temat Bitcoina. Temat najpopularniejszej kryptowaluty przyćmił wiele pozostałych zbliżającym się terminem aktualizacji łańcucha bloków. Zaplanowana na 1.08.2017 roku aktualizacja ma sprawić, że BTC stanie się jeszcze bardziej konkurencyjny w stosunku do pozostałych walut cyfrowych, płatności dokonywane za pośrednictwem tej waluty będą szybsze a koszty z tym związane mniejsze. 


Spoglądając na notowania Bitcoina na giełdzie Bitstamp już na pierwszy rzut oka widać, że kurs najpopularniejszej kryptowaluty porusza się bardzo technicznie. Na skutek trwających od 12 czerwca br. spadków kurs dotarł w okolice technicznego wsparcia 1850 USD, gdzie 16 lipca br. pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy wzrosty, które na wykresie 4-godzinowym utworzyły pro-wzrostową formację odwróconej głowy z ramionami (oRGR). Wyłamanie lini szyi tejże formacji sprawiły, że rynek w błyskawicznym tempie dotarł w okolice poziomu 2940 USD umacniając się tym samym o ponad 60% w ciągu zaledwie czterech dni. Mimo to kupującym zabrakło siły by wywieźć kurs na nowe szczyty w efekcie czego od ubiegłego piątku ponownie obserwowaliśmy spadki. W ciągu niespełna tygodnia kurs dotarł po czym re-testując odrzucił linię szyi wspomnianej już wcześniej formacji oRGR i od środy znów obserwujemy dynamiczne wzrosty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Może Cię zainteresować: Bitfinex rozda wszystkim posiadaczom BTC nowe tokeny Bitcoin Cash (BCH)

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Tak silna aprecjacja Bitcoina sprawiła, że najpopularniejsza z kryptowalut ponownie osiągnęła ponad 50% udziału w rynku kryptowalut. Okazuje się więc, że same tylko Bitcoiny są więcej warte niż wszystkie pozostałe waluty cyfrowe razem wzięte.

Źródło: coinmarketcap.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTwitter Inc. traci 14% po danych za Q2 2017 – All Markets Online
Następny artykułMoody’s: Play z ratingiem Ba3 i stabilną perspektywą
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here