Naga MarketsBitcoinZłoto spadło do rocznych minimów w stosunku do Bitcoina, ale Peter Schiff pozostaje przekonany, że wzrost cen tego drugiego jest mocno przesadzony. Bitcoin (BTC) osiągnął w tym tygodniu wartość ponad siedmiu uncji złota po raz pierwszy od ponad roku, gdy metal szlachetny oddala się od historycznego maksimum. Najpopularniejsza kryptowaluta dotarła w tym tygodniu do zeszłorocznego szczytu w okolicach 14 tys. USD.

  • Ostatni raz kurs BTC/XAU przebił 7 uncji we wrześniu 2019 roku.
  • Obecnie BTC stanowi około 2,4% kapitalizacji rynkowej złota
  • Korelacja między BTC/USD, a S&P 500 ponownie osiągnęła poziom niemal zera w tym tygodniu

Złoto osiąga roczne minimum w stosunku do Bitcoina

Dane z CoinGecko pokazują, że kurs BTC/XAU powrócił do ​​kluczowego poziomu 7,00 uncji dnia 25 października, kontynuując wzrost do poziomu 7,02.

Pomimo, że Bitcoin skorygował po wzroście do 14000 USD, zyski w stosunku do złota pozostały w czwartek. Tradycyjna bezpieczna przystań odczuła presję napięć związanych z koronawirusem i niepewnością wyborów w USA.

Komentując najnowsze wydarzenia, quant-analityk PlanB, twórca modeli cenowych Bitcoina typu „stock to flow”, nazwał ten ruch „znaczącym”.

Wygląda na to, że #Bitcoin przygotowuje się do przejęcia większej części kapitalizacji rynkowej złota. Obecnie #BTC stanowi około 2,4% wielkości rynkowej złota. To tylko początek – napisał na Twitterze PlanB.

Roczny wykres BTC/XAU. Źródło: CoinGecko

Sentyment ten potwierdził ostatnie komentarze CEO Real Vision, Raoula Pala. W jego ocenie złoto „załamuje się” w stosunku do Bitcoina i inne aktywa makroekonomiczne podążą za tym trendem.

Następną rzeczą, której się spodziewam, jest załamanie się korelacji między BTC, a dolarem i BTC względem akcji… czas pokaże – napisał Pal w zeszłym tygodniu.

Schiff: Bitcoin to „największa bańka, jaką widziałem”

Peter Schiff - prezes Euro Pacific Capital twierdzi, że złoto ma szanse na powrót do trendu wzrostowego. Oczekiwany przez Schiffa poziom to 5 000 USD za uncję złotego kruszcu. |źródło: www.marketwatch.com
Peter Schiff, prezes Euro Pacific Capital

Reagując na ostatnią akcję cenową, zwolennik złota Peter Schiff nie umiał powstrzymać się od komentarza. Aktualnie BTC/USD pozostaje daleko od swoich historycznych maksimów wynoszących 20 000 $. Mimo to w nowym poście na Twitterze Schiff opisał największą kryptowalutę jako „bańkę”.

Jeśli mierzyć wielkość baniek aktywów na podstawie poziomu wiary wśród kupujących i handlujących, bańka #Bitcoin jest największa jaką widziałem. Wierzący we wzrosty BTC są bardziej przekonani, że mają rację i nie stracą pieniędzy, niż kupujący podczas ostatnich baniek dotcomów i nieruchomości – podkreślił.

Bitcoin póki co nie ucierpiał w wyniku powrotu niepewności w globalnej gospodarce. To prowadzi do zwiększonych twierdzeń, że jego korelacja z tradycyjnymi aktywami prawie zniknęła. Jak donosi Cointelegraph, korelacja między BTC/USD, a S&P 500 ponownie osiągnęła poziom bliski zeru w tym tygodniu.

Nie może być niższej korelacji między tymi dwoma aktywami niż jest teraz – podsumował Anthony Pompliano, współzałożyciel Morgan Creek Digital.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin odbija od zeszłorocznego maksimum

Notowania najpopularniejsze kryptowaluty w czwartym z rzędu tygodniu wzrostów dotarły do zeszłorocznego maksimum 13880, gdzie najprawdopodobniej nastąpiła realizacja zysków z pozycji długich. W jej wyniku doszło do silnej korekty w ostatnich dniach, a cena ponownie oscyluje w okolicach 13000. Lokalne wsparcie stanowi poziom 12435 oraz okrągły 1200 i dopóki kurs utrzymuje się powyżej presja wzrostowa powinna zostać zachowana.

Kurs BTCUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here