Naga MarketsBitcoin wart nawet 500 tys. dol. za 10 lat, uważa Mike NovogratzBitcoin ma wielu sprzymierzeńców, którzy głoszą kolejne odważne prognozy zwyżek notowań najpopularniejszej kryptowaluty. Jednym z nich jest Mike Novogratz, CEO Galaxy Digital. W czwartek w trakcie wywiadu dla CNN ponownie zachęcił on inwestorów do zainteresowania się bitcoinem. Jego zdaniem nie warto spoglądać na korekty i dołki, a spojrzeć na notowania BTC raczej w ujęciu długoterminowym.

BTC nawet po pół miliona dol. za 1 coina, twierdzi Novogratz

Bańki i manie zdarzają się w przypadku wielu rzeczy, które zmieniają to jak postrzegamy świat i myślimy. – stwierdził Mike Novogratz dla CNN.Zdaniem biznesmena, bitcoin i zdecentralizowane kryptowaluty zmienią jeszcze wiele w naszej rzeczywistości.

Branża finansowa będzie jeszcze mocno zaburzona przez zdecentralizowane systemy, jestem co do tego przekonany. – dodał CEO Galaxy Digital. – Wiele szaleństwa dookoła bitcoina związane jest przede wszystkim z technologią na jakiej jest oparty.

Novogratz wierzy w to, że bitcoin jest czymś więcej niż tylko aktywem spekulacyjnym. Jego zdaniem, środowisko kryptowalutowe stworzyło coś więcej niż klasyczny model spekulanta: pewnego rodzaju nową tożsamość inwestora, który patrzy na coś więcej niż tylko stopa zwrotu. Zakup bitcoina ma także być według niego wyrazem akceptacji fundamentalnej zmiany tego, jak działać będą pieniądze w przyszłości.

Bitcoin wart nawet 500 tys. dol. za 10 lat, uważa Mike Novogratz
Kurs BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Istnieje jednak przecież wiele nowych projektów kryptowalut, które są szybsze, tańsze w obsłudze i bardziej niezawodne. Jedną z nich jest np. zyskujący coraz większe uznanie Ripple (XRP), o którym pisaliśmy wczoraj: Bitcoin to nie wszystko! Poznaj Ripple (XRP).

Niemniej, Mike Novogratz uważa, że nie tylko wąską garstkę kryptowalut czeka sukces.

invest

Oceniam, że aż 75% krypto nie przetrwa próby czasu do kolejnej dekady. – podkreślił.

Jednym z powodów mogą być regulacje. Obecnie w USA przez Kongres przepychany jest pakiet infrastrukturalny, który zawiera szereg nowych przepisów związanych z kryptowalutami. W związku z nimi, pojawia się szereg kontrowersji, a branża cyfrowych aktywów protestuje. Pisaliśmy o tym tutaj: Regulacje kryptowalut w pakiecie infrastrukturalnym USA budzą olbrzymie kontrowersje.

Wciąż nie jest jednak jasne, która instytucja będzie głównym nadzorcą rynku kryptowalutowego. Przede wszystkim dlatego, że wciąż nie wiadomo, czy według definicji amerykańskiego prawa rynku kapitałowego cyfrowe aktywa jak bitcoin są walutą czy papierem wartościowym.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złoty polski kurs | biomed lublin kurs akcji | blik co to | mbank kurs | dolar australijski kurs | kurs euro notowania | 11bit notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here