Naga MarketsLider w dziedzinie bezpieczeństwa i rozwiązań infrastrukturalnych dla aktywów cyfrowych i aplikacji blockchain, firma Ledger, ogłosiła we wtorek utworzenie oddziału Ledger Enterprise Solutions, która skupi się na obsłudze klientów instytucjonalnych poprzez rozszerzenie obecnej oferty o nowe produktu i usługi.

  • Ledger jest znany przede wszystkim z oferowania fizycznych portfeli kryptowalutowych: Ledger Nao S oraz Ledger Nano X dostępnych kolejno za 59 oraz 119 dol.
  • Od 2019 roku spółka rozwija jednak usługę Ledger Vault przeznaczoną dla firm chcącą przechowywać bezpiecznie swoje kryptowaluty przy jednoczesnym sprawnym dostępie do zasobów
  • Ledger Enterprise Solutions jest budowany wokół usługi Vault z dodaniem audytu, konsultingu i doradztwa kryptowalutowego

Ledger rozszerza usługi wokół Vault skierowane do klientów instytucjonalnych

Pakiet Ledger Enterprise Solutions koncentruje się na zaadoptowaniu przez przedsiębiorstwa podstawowej platformy technologicznej (Ledger Vault), a poprzez usługi konsultingowe i doradcze oraz współpracę partnerską ma na celu pomóc klientom instytucjonalnym we wdrożeniu technologii, bezpieczeństwa i zarządzania portfelami kryptowalutowymi

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowo powołany oddział będzie kierowany przez wiceprezesa ds. rozwiązań biznesowych, Jean-Michela Pailhona. Pailhon był wcześniej wiceprezesem ds. produktów i rozwoju korporacyjnego w Ledger i jest specjalistą finansowym z 15-letnim doświadczeniem w branży rynków kapitałowych.

– W miarę jak coraz więcej firm przeznacza znaczącą część swoich bilansów na udziały oparte na blockchain, dostrzegamy drastyczne zapotrzebowanie na rozwiązania klasy korporacyjnej do przechowywania i zabezpieczania aktywów cyfrowych. Ledger Enterprise Solutions reprezentuje inwestycję naszej firmy w przyszłość adopcji kryptowalut i innych aktywów cyfrowych przez firmy klasy korporacyjnej. Naszą misją jest umożliwienie branży aktywów cyfrowych, aby stała się branżą o wartości wielu bilionów dolarów – powiedział Pailhon.

Ledger Enterprise Solutions zapewnia platformę i pakiet usług dla branży aktywów cyfrowych. Firmy każdej wielkości – od nowych funduszy kryptowalutowych po duże tradycyjne instytucje finansowe – mogą skorzystać z platformy i usług Ledger Enterprise Solutions, aby zabezpieczyć, zarządzać i rozwijać swoją działalność kryptowalutową. W momencie uruchomienia, oferta Ledger Enterprise Solutions będzie obejmować:

  • Ledger Vault: wiodącą technologię przechowywania aktywów cyfrowych klasy korporacyjnej.
  • Usługi konsultingowe Ledger: Indywidualne doradztwo w zakresie implementacji, audytu zewnętrznego oraz niestandardowych usług doradczych i szkoleniowych.

Ledger Enterprise Solutions wspiera obecnie takie firmy jak Komainu, Crypto.com, UpHold, Bank Frick, BitStamp, Nexo i inne.

Dodatkowo, Ledger Enterprise Solutions ogłasza powołanie Alexandre’a Lemarchanda na stanowisko wiceprezesa ds. globalnej sprzedaży i partnerstwa, który będzie odpowiedzialny za zwiększanie przychodów, rozwój partnerstwa i realizację strategii biznesowej Ledger Enterprise Solutions na całym świecie.

Firma Ledger Enterprise Solution poinformowała również o zatrudnieniu Alexa Zindera na stanowisku wiceprezesa ds. inżynierii oraz Laurenta Castillo na stanowisku wiceprezesa ds. architektury technicznej. Alex Zinder dołącza do Ledger Enterprise Solutions z ponad 15-letnim doświadczeniem w zakresie wdrażania nowych technologii w największych organizacjach finansowych, takich jak Nasdaq i SIX Digital Exchange. Laurent Castillo natomiast dołącza do Ledger Enterprise Solutions z Thales Digital Identity and Security. Będzie kierował zespołem architektów, odpowiedzialnym za zapewnienie, że linie produktów B2B i B2C korzystają z wysokiej jakości zasobów

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forum gieldowe | kurs lotos | mrc notowania | kryptowaluty prognozy | płatności blik |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here