Naga MarketsPusty portfel1 grudnia miejsce miał miejsce nowego portfela Bitcoinowego o nazwie Easypaysy, którego whitepaper dostępny jest w tym miejscu. Jest dziełem hiszpańskiego dewelopera, José Femeníasa Cañuelo, którego osobiste doświadczenia z użytkowania (UX) Bitcoina były „okropne”. Adresy BTC jego zdaniem nie zostały stworzone dla ludzi, postanowił więc je ukryć i stworzyć tak zwane „konta” Bitcoinowe mające zapewnić większą intuicyjność oraz łatwość w użytkowaniu.


Bitcoin wallet w prostszej odsłonie? Easypaysy oferuje nowe podejście do portfeli kryptowalutowych

„Adresy Bitcoin nie są stworzone dla ludzi. Nikt nie powinien być zmuszany do dokonywania lub otrzymywania płatności na adresy kryptograficzne, tak jak nikt nie oczekuje, że będziesz poruszał się po światowej sieci tylko za pomocą adresów IP” – komentuje we wstępie do whitepapera swojego projektu Cañuelo. Własne negatywne doświadczenia z kryptowalutowym UX spowodowały, że postanowił stworzyć prostszy i bardziej intuicyjny portfel oferując trzy rodzaje „kont” pełniących rolę maski standardowego adresu BTC.

Należy jednak zwrócić uwagę, że Easypaysy nie jest pierwszym projektem, który próbował zastosować łatwiejsze dla użytkowników rozwiązania. Podobnie działał BitcoinWallet.com w 2014 roku, a rozwiązania tego typu budzą wątpliwości co do ostatecznego bezpieczeństwa przechowywanych środków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here