Naga MarketsBitcoin walczy z poziomem 50 tys. dol. Kurs BTC chce zatrzymać korektęChociaż dwa dni spadków i zejście o około 23% po trzykrotnie silniejszym rajdzie od początku roku ciężko nazwać pełnoprawną korektą, to bitcoin znalazł się w punkcie, który może być istotny dla jego najbliższej przyszłości. Środowa sesja ostatecznie zamykała się poniżej psychologicznego poziomu 50 tys. dol., z którym kurs BTC podejmuje kolejną walkę w czwartek. W momencie przygotowywania tego artykułu wartość bitcoina rośnie o 1,5%, a za jedną monetę na luksemburskiej giełdzie Bitstamp płaci się 50,5 tys. dol.

  • Czwartkowy handel przynosi uspokojenie na rynku cyfrowych aktywów, a wśród głównych jego walorów nie widać większej zmienności
  • Ether (ETH), drugi pod względem kapitalizacji cyfrowy token, traci 0,6% w przeciągu ostatniej doby i kosztuje 1620 dol.
  • Trzeci w kolejności Binance Coin (BNB) odbija natomiast o niespełna 3% do poziomu 249 dol.

Bitcoin musi zdecydować, w którym kierunku chce się udać

Bitcoinowi w środę nie pomogło ani wyraźne umocnienie amerykańskiego indeksu S&P 500 (z którym jest często skorelowany), ani utrzymująca się słabość dolara amerykańskiego i okołorynkowy apetyt na zysk, w ramach którego inwestorzy szukają bardziej ryzykownych, ale mogących zagwarantować wyższe stopy zwrotu inwestycji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Poziom 50 tys. dol. w przypadku BTC to bardzo ważna psychologiczna bariera, której wybicie miało otworzyć kolejny rozdział przed wzrostami bitcoina (tak jak miało to miejsce w przypadku pokonania poziomu 20 tys. dol.). Jak na razie jednak najstarsza kryptowaluta wraca do tego poziomu i dwa dni z rzędu w tym tygodniu zamyka się poniżej.

Bitcoin walczy z poziomem 50 tys. dol. Źródło: Tradingview.com

Trwałe zamknięcie pod obecną strefą otwiera drogę do silniejszych spadków, między innymi w kierunku strefy 42-40 tys. dol., czyli maksimów z pierwszej połowy stycznia bieżącego roku. Gwałtowniejsze odbicie to natomiast szansa ponownego testu historycznych maksimów, które w tym momencie wypadają tuż nad poziomem 58 tys. dol.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin w miejscu, instytucjonalna adopcja jednak cały czas rośnie

Na przestrzeni stycznia oraz lutego dynamiczny wzrost bitcoina napędzały informacje o coraz większym zainteresowaniu dużych instytucji inwestowaniem w kryptowaluty. Najgłośniejszą z nich była decyzja Tesli o zakupie bitcoina o wartości 1,5 mld dol.

Zainteresowanie instytucjonalne jednak nie ustaje. W środę 177-letni szwajcarski bank poinformował, że zaoferuje swoim klientom dostęp do czterech cyfrowych aktywów (w tym BTC i ETH) pozwalając na ich zakup oraz handel.

Firma MicroStrategy, która zasłynęła tym, że jako jedna z pierwszych spółek notowanych na WallStreet zainwestowała w bitcoina poinformowała natomiast, że nabyła kolejne 19,45 tys. BTC o wartości powyżej miliarda dol. (uśredniona cena niemal 53 tys. dol.). Michael Saylor, prezes MicroStrategy przyznał, że spółka nadal koncentruje się na dwóch strategiach korporacyjnych: rozwoju działalności w zakresie oprogramowania analitycznego dla przedsiębiorstw oraz nabywaniu i utrzymywaniu bitcoinów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pknorlen notowania | akcje pgnig forum | dax akcje | kurs kryptowaluty | kursy kryptowalut prognozy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here