Naga MarketsBitcoin walczy z oporem 40 tys. dol. Kryptowaluty szukają odbiciaNajstarsza kryptowaluta w środę wspina się w kierunku poziomu 40 000 dolarów, podczas gdy pozostałe cyfrowe aktywa odzyskują część gruntu utraconego w tym miesiącu w wyniku nadmiernej zmienności i silnej wyprzedaży. Bitcoin (BTC) zyskiwał w połowie tygodnia nawet 5,2% rosnąć do 39,5 tys. dol., a ether (ETH) dodawał do swojej wartości 4,3% i testował poziom 2850 dol. Cały ekosystem cyfrowych aktywów zwiększył swoją kapitalizację do niemal 1,8 bln dol.

Bitcoin nie potrafi pokonać istotnego oporu. Co dalej z BTC/USD?

Wirtualne waluty wahały się szalenie w ostatnich dniach po tym, jak miliarder Elon Musk skrytykował nadmierne zużycie energii przez bitcoina i powiedział, że Tesla Inc. zawiesza płatności przy użyciu tokenu za swoje produkty. Ostra retoryka regulacyjna dotycząca kryptowalut ze strony Chin pogłębiła spadki, które spowodowały, że inwestorzy lewarowani musieli pozbyć się rekordowej ilości pozycji. W jeden tydzień inwestorzy BTC mieli stracić ponad 14 mld dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas gdy zagorzali zwolennicy kryptowalut wierzą, że rynek byka na BTC zatrzymał się tylko na chwilę, inni komentatorzy są bardziej ostrożni. Koniec wzrostowej passy bitcoina “powyżej 200-dniowej średniej ruchomej oraz gigantyczny skok zmienności nie są dobrymi znakami, jeśli historia jest tutaj jakimkolwiek przewodnikiem” – napisał w notatce do klientów założyciel Sundial Capital Research Inc. Jason Goepfert.

Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Musk w lutym wyłożył na stół 1,5 miliarda dolarów z korporacyjnej gotówki Tesli kupując bitcoina i powiedział, że producent samochodów elektrycznych zaakceptuje go jako płatność, przed odwołaniem tej decyzji w tym miesiącu. Chociaż miliarder od tego czasu dodał, że mocno wierzy w kryptowaluty, o ile nie napędzają one ogromnego wzrostu zużycia paliw kopalnych, tokeny cyfrowe wciąż ponoszą straty w wyniku jego ostatnich działań i komentarzy.

Zmienność, kontrola regulacyjna i obawy o profil środowiskowy cyfrowych aktywów podkopały argument, że największy token nieuchronnie przyciągnie więcej inwestycji ze strony dużych instytucji.

Bitcoinowi brakuje około 25 000 dolarów do rekordu z połowy kwietnia, który wynosił prawie 65 000 dolarów. Wartość ponad 7000 tokenów śledzonych przez CoinPaprika spadła z majowego szczytu o około 800 miliardów dolarów do poziomu 1,8 bln dolarów.

W dłuższych okresach, wirtualne waluty jednak nadal osiągają duże zyski. Bitcoin wzrósł o 342% w ciągu ostatniego roku, ether o ponad 1000%, a dogecoin o 14 000%.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Ether od strony technicznej. Co dalej z ETH/USD

W momencie, gdy bitcoin walczy z ważnym oporem notowania etheru odbijają trzeci dzień z rzędu i powracają nad strefę wyznaczaną przez maksima z połowy kwietnia w okolicach 2600 dol. Wybicie tego lokalnego oporu otwiera drogę do przetestowania psychologicznej bariery 3 tys. dol., którą dodatkowo wzmacnia 50% zniesienia spadków majowych oraz stromo nachylona linia trendu.

invest
ETH/USD. Źródło: Tradingview.com

Jak widać, ether zatrzymał spadki na wysokości 2—okresowej średniej ruchomej, dołków sprzed miesiąca oraz linii trendu łączącej wyższe dołki. Ta konfluencja wsparć zapewniła bazę do silniejszego odbicia, jednak poziom 3 tys. dol., może być trudną niedźwiedzią bazą do pokonania. Nieudane próby mogą skutkować powrotem w okolice 2600 dol. (lub niżej), natomiast skuteczne pokonanie poziomu i jego test od góry otworzą drogę do 3400 dol., a następnie ponownie do 4 tys. i historycznych maksimów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analiza | kurs comarch | wartosc zlotowki | kurs pkn orlen | fale elliotta | euro online | xtb notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here