Naga MarketsBitcoin walczy z linią trendu wzrostowego. Czy kurs BTC/USD H4 utrzyma 42 tys. dol.?Pomimo niedźwiedziej zmienności wywołanej w zeszły piątek chińskim banem na kryptowaltuty, bitcoin (BTC) nadal utrzymuje wzrostową linię trendu oraz broni lokalnych dołków. Jak zauważają jednak analitycy XTB, kurs BTC/.USD mocniej oddalił się od mierzenia Fibonacciego oraz oporu 44 tys. dol.

Bitcoin i walka z linią wsparcia. Analiza techniczna BTC/USD

Bykom nie udało się utrzymać powyżej ważnego oporu na poziomie 44 000 USD, który wynika z mierzenia 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej – komentują analitycy XTB.Ostatecznym zabezpieczeniem przed testem lokalnych dołków i psychologicznego poziomu 40 tys. dolarów, wydaje się być długoterminowa linia trendu wzrostowego prowadzona po coraz wyższych dołkach od minimów z marca 2020 r.

Obecnie Bitcoin testuje linię trendu wzrostowego, która zbiega się ze współczynnikiem 50% Fibo. Jeśli dojdzie do przełamania, ruch spadkowy może przyspieszyć w kierunku wsparcia na poziomie 40 700 USD – dodają.

Bitcoin walczy z linią trendu wzrostowego. Czy kurs BTC/USD H4 utrzyma 42 tys. dol.?
Bitcoin na wykresie czterogodzinnym. Źródło: XTB, xStation

Alternatywny scenariusz ich zdaniem zakłada natomiast utrzymanie nad wsparciem, co mogłoby pozwolić bykom na odbicie w kierunku poziomu 44 tys. dol., gdzie przebiega obecnie główny opór, pokrywający się z dołkami z pierwszej części września.

– Z drugiej strony, jeśli kupującym uda się zatrzymać spadki w tym miejscu, wówczas może zostać uruchomiony kolejny impuls wzrostowy w kierunku wspomnianego oporu przy 44 000 USD – podsumowują analitycy.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania swig80 | cdprojekt notowania | akcje bml | lotos gpw | kurs kryptowalut | mbank akcje wykres | kurs kghm |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here