Naga MarketsDoświadczeni inwestorzy wiedzą, że najbardziej opłacalne jest inwestowanie w aktywa, które można łatwo sprzedać i które oferują duże szanse na zysk. Tak też jest z fizycznym złotem i srebrem – niezależnie od tego, czy występuje pod postacią sztabek czy monet. Warto jest w nie zainwestować, ponieważ są one metalami, których ilość jest ograniczona – mające one pochodzenie naturalne i nie są dziełem człowieka. Aktualnie nie istnieją metody pozwalające wytworzyć złoto czy srebro w sztucznych warunkach, a wszelkiego rodzaju podróbki da się łatwo wykryć.

Złoto jest rozpoznawane i uznawane w transakcjach na całym świecie. Praktycznie rzecz biorąc, obecnie trudno jest znaleźć lepszą od niego klasę aktywów. Z drugiej strony, złoto oferuje mniejszy potencjał wzrostowy w przeciwieństwie do srebra – ceny tego drugiego metalu od lat cechują się bowiem bardzo wysoką zmiennością. Innymi słowy, w okresie dekoniunktury na rynku metali ceny srebra spadają dużo bardziej niż ceny złota. Wynika to między innymi z faktu, że srebro w naturze występuje 15-20 razy częściej niż złoto.W dzisiejszych, w dalszym ciągu niepewnych czasach, inwestycja w złoto lub srebro może okazać się dobrym sposobem na zabezpieczenie kapitału przed kryzysem gospodarczym i jego negatywnymi skutkami. Warto w tym miejscu podkreślić, że monety bulionowe i sztabki są fizycznym nośnikiem wartości zarówno srebra, jak i złota. Zaletą sztabek ze złota i srebra jest także to, że występują w wielu wariantach wagowych.

Co więcej, te popularne metale szlachetne są odporne na inflację – wartość złota i srebra wzrasta lub co najmniej zachowuje swoją wartość, w przeciwieństwie do walut drukowanych. Dowodem na potwierdzenie tej tezy niech będzie fakt, że Stany Zjednoczone, Niemcy, Włochy, Francja czy Szwajcaria to państwa, które od dawna przetrzymują największe zasoby złota w swoich bankach centralnych.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here