Naga Markets 

Bitcoin nie zdołał utrzymać się w poniedziałek powyżej psychologicznej wartości 7 000 $. BTC wzrósł 8 kwietnia, ale ponownie spadł do 6 700 USD, co doprowadziło równolegle do spadku na innych kryptowalutach. Przyczyną może być wzmocnienie regulacji rynku kryptowalut w Korei Południowej i innych krajach.


W poniedziałek ukazała się wiadomość, że Komisja Usług Finansowych (FSC) sprawdzi trzy banki świadczące usługi w zakresie kryptowalut – NongHyup, KB Kookmin i KEB Hana. Ogłoszono, że kontrole odbędą się od 19 do 25 kwietnia. Regulator chce się upewnić, że instytucje finansowe przestrzegają nowych zasad dotyczących anonimowości rachunków bankowych i instrukcji dotyczących zapobiegania praniu pieniędzy.

Ponadto stwierdzono, że Korea Południowa pracuje nad przepisami dot. opodatkowania kryptowalut, które maja obowiązywać od czerwca br.

Bank Ludowy Chin (LBCh) zamierza wzmocnić kontrolę nad Bitcoinem i innymi kryptowalutami, kontynuując rozważania nt. możliwość uruchomienia własnej waluty cyfrowej.

Szwajcaria, jedno z najbardziej demokratycznych państw pod względem swojego podejścia do bitcoinów i kryptowalut, rozpoczęła również kampanię mającą na celu identyfikację oszustw za pośrednictwem ICO. Obawy regulatora zostały spowodowane możliwością prania pieniędzy za pośrednictwem ICO.

Władze Kanady zamierzają zebrać informacje na temat kryptowalut. Jak niedawno wspomniała rzeczniczka Komisji Papierów Wartościowych w Ontario (OSC), Kristen Rose, OSC otrzymała wiele skarg dotyczących giełd wymiany kryptowalut. Najnowsza kontrola OSC wykazała, że żadna z giełd kryptowaluty nie została oficjalnie zarejestrowana.

Regulacje wchodzą w życie. Nawet jeśli jest zmienność, to już nie jest tak olbrzymia. Rynek kryptowalut zaczyna się rozwijać i przyciągać inwestorów instytucjonalnych. Przyczynia się do tego poprzednia premiera kontraktów terminowych na bitcoin. Duzi gracze zaczynają już inwestować w krypto-walutę, ale to dopiero początek i nie inwestują dużych funduszy na tym etapie. Jeśli tak się stanie, na pewno na rynku zauważymy wzrosty.

Barierą dla dużych inwestorów jest wciąż nie sfinalizowana regulacja kryptowalut i opartych na nich projektów w większości krajów. Jak również negatywne nastawienie banków centralnych niektórych krajów do kryptowalut. Co więcej, możemy też dodać do listy złożoność prawną inwestowania w ICO.

Imię Johna Rockefellera pojawia się prawdopodobnie po raz pierwszy w wiadomościach o krypto-walucie. Jego wnuk stworzył firmę Venrock pod koniec lat sześćdziesiątych. Ostatnio w mediach pojawiły się plotki, że firma zajmie się inwestycjami w kryptowalutę.
Zarządzający firmą natychmiast stwierdzili, że nie planują spekulować na zmienności, a są zainteresowani długoterminowymi inwestycjami. George Soros zwrócił także uwagę na perspektywy BTC i altcoins. Przez długi czas był negatywnie nastawiony do kryptowalut i projektów blockchain jako takich, uznając je za “bańkę”, ale ostatnio zmienił zdanie i uznał to za interesującą inwestycję dla swojego funduszu.

Według danych Capital.com można zauważyć, że poczynając od początku kwietnia, traderzy byli zaniepokojeni ostatatnimi wiadomościami co w rezultacie przyniosło mniejszą ilość pozycji w obrocie, jednak teraz, wraz ze stabilizacją rynku, liczba pozycji wzrasta i widzimy, że przeważająca większość pozycji to pozycje długie.

Korzyści z handlu kontraktami CFD na kryptowalutach z Capital.com obejmują segregowane konta, bezpieczeństwo konta i usługi brokerskie, które są regulowane przez regulator finansowy. Ważne jest, aby handlować z regulowanymi firmami przestrzegającymi przepisy i politykę ochrony swoich klientów.

* Komentarz ten nie jest uważany za poradę inwestycyjną. Ważne jest, aby pamiętać, że handlujesz na własne ryzyko. Po rozpoczęciu handlu możesz stracić cały swój zainwestowany kapitał. W żadnym wypadku nie handluj pieniędzmi, których nie możesz utracić.


Capital.com to fintech startup dostarczający platformę transakcyjną wspieraną przez AI (sztuczna inteligencja), której celem jest trading na najwyższym poziomie. Dostępna na komputery i smartfony platforma transakcyjna pozwala użytkownikom handlować kontraktami CFD na największych światowych rynkach, w tym na rynku Forex, kryptowalutach, towarach, indeksach i innych. Firma została dokapitalizowana kapitałem 25 milionów USD od VP Capital i Larnabel Ventures. Capital.com jest licencjonowany przez CySEC.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here