Naga Marketsnapis BTCUSD na tle wykresuOstatnie dwa tygodnie były na rynku walut wirtualnych niezwykle emocjonujące. Wszystko to za sprawą dynamicznej aprecjacji najstarszej kryptowaluty, która pociągnęła za sobą również zdecydowaną większość Altcoinów. Pokonanie istotnych oporów doprowadziło także do wysypu dość ambitnych projekcji dot. przyszłej wyceny Bitcoina, o których pisaliśmy już w osobnym artykule. Dziś skupmy się jednak na bardziej realnych scenariuszach…


Bitcoin walczy o utrzymanie 5 000 USD

Wskutek ubiegłotygodniowej aprecjacji najstarszej z walut wirtualnych, cena Bitcoina pokonała dwa niezwykle istotne opory (4 190 USD oraz 4 350 USD), będące górnym ograniczeniem trwającej od połowy listopada ubiegłego roku konsolidacji.

Mimo, że późniejsze wzrosty nie dotarły w okolice kolejnego, istotnego oporu tj. strefy pomiędzy 5 850 – 6 100 USD, to w trakcie czwartkowej sesji pojawiła się silna reakcja podażowa, wskutek której cena BTC osunęła się o niemal 7% nurkując poniżej 5 tys. USD.

W chwili obecnej Bitcoin notowany na giełdzie Bitstamp wyceniany jest na nieco ponad 5 035 dolarów. Niewiele wskazuje jednak, by cena miała dłużej utrzymywać się powyżej obecnego poziomu. Uwzględniając wczorajsze spadki oraz brak jakiejkolwiek większej reakcji popytowej, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji BTC. Realnym zasięgiem dla tego ruchu wydają się nawet okolice 4 350 dolarów a więc rejon ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia).

Za scenariuszem tym przemawia także zasada zmiany biegunów, która mówi, że każdy istotny opór po pokonaniu powinien zostać przetestowany od drugiej strony (jako wsparcie). Mimo, że rejon 4 350 USD został pokonany już 2 kwietnia br., to w dalszym ciągu nie doszło jeszcze do jego re-testu.

Inwestorzy nie wierzą w hossę na BTC! Wieszczą dalsze spadki

Warto także przypomnieć, iż w ostatnim czasie, za pośrednictwem mediów społecznościowych przeprowadziliśmy ankietę mającą na celu sprawdzenie jak duże grono naszych czytelników opowiada się za potencjalną zmianą nastawienia rynku i powrotem do hossy na notowaniach Bitcoina (BTC), a ilu z nich spodziewa się jego dalszej deprecjacji. Jak się okazuje, pomimo niezwykle dynamicznych wzrostów zdecydowana większość inwestorów indywidualnych spodziewa się powrotu do spadków.

Zobacz także: Raport: BTC wyprzedzi Visa, MasterCard i PayPal…w ciągu zaledwie 10 lat

W ankiecie wzięły udział 934 osoby. Zaledwie 341 z nich spodziewa się, że ubiegłotygodniowe wzrosty są w stanie zmienić ogólne nastawienie rynku i rozpocząć kolejną hossę na notowaniach BTC. Odmienne zdanie miało aż 593 ankietowanych, którzy wskazali, że Bitcoin spadnie jeszcze niżej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara, franka i funta mocno w dół! Traci także euro. Piątkowe kursy walut euro, dolara, franka i funta na Forex
Następny artykułLC Corp [LCC], TIM S.A. [TIM] – Gorące spółki dnia 12.04.2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here