Naga Markets

Bitcoin walczy o 20 tys. USD! Czy BTC zdoła przebić psychologiczną barierę? Kryptowaluty zyskują w miarę poprawy sentymentu na głównych indeksach oraz spadku siły dolara. Bitcoin notowany jest w okolicach 19 900 USD gdzie wydaje sie oczekiwać na otwarcie Wall Street. Ethereum kosztuje około 1350 USD.

Bitcoin zbliża się do poziomu 20 tys. dol.

Konferencja ONZ ds. Handlu i Rozwoju ostrzegła Fed oraz inne banki centralne przed dalszymi, agresywnymi podwyżkami stóp procentowych, grożąc scenariuszem globalnej recesji.

Ponad to UNTCAD wskazał, że dotychczasowa restrykcyjna polityka monetarna narazi biedniejsze kraje na straty rzędu 360 mld USD w ciągu najbliższych trzech lat wpychając je w ramiona ubóstwa, a dalsze podwyżki mogą jeszcze bardziej zaognić problem.

Choć samo ONZ nie ma bezpośredniego wpływu na decyzje Fed inwestorzy mogą odbierać takie słowa jako pewnego rodzaju ostrzeżenie dla Rezerwy Federalnej, która być może zacznie uważnie kalkulować czy agresywne podwyżki stóp są obecnie optymalną i jedyną drogą do zdławienia inflacji. Na fali takich komentarzy, rynki ponownie mogą ‘grać na pivot’, co może przełożyć się na wzrost apetytu na ryzyko i w efekcie – odreagowanie kryptowalut.

Na tą chwile jednak wydaje się, że nie ma odwrotu od dalszych agresywnych podwyżek, choć Williams z Fed wskazał wczoraj, że kolejne podwyżki uzależniane będą od danych co może być odczytywane jako pewnego rodzaju zmiękczenie wobec narracji o bezwzględnych podwyżkach w kontekście wciąż mocnego obrazu z rynku pracy.

Sieć drugiej warstwy budowana na Bitcoinie tak zwana Lighting Network rozwija się mimo spadającej ceny Bitcoina. Wartość sieci wynosi obecnie ok. 96 mln USD (5000 zablokowanych w niej BTC).

Sieć Lighting wydaje się nie oglądać na spadki Bitcoina wycenianego w amerykańskim dolarze i we wrześniu przebiła kolejny kamień milowy powyżej 5000 BTC. Źródło: LookIntoBitcoin
Sieć Lighting wydaje się nie oglądać na spadki Bitcoina wycenianego w amerykańskim dolarze i we wrześniu przebiła kolejny kamień milowy powyżej 5000 BTC. Źródło: LookIntoBitcoin

Podstawowym zadaniem sieci jest optymalizacja prędkości przetwarzania transakcji, redukcja opłat oraz ułatwienie wymiany dóbr w oparciu o Bitcoina. Powstała w 2018 roku sieć największą popularność zdobyła w Giblartarze, wyspie Man oraz Salwadorze. Twórcy sieci zamierzają rozpowszechniać ją na ternie państw afrykańskich m.in. w Senegalu.

Wskaźnik ‘hash ribbon’ mierzący moc obliczeniową sieci Bitcoin wspina się na historyczne szczyty również pomimo spadków Bitcoina. Dodatkowo 30 dniowa średnia początkiem września wygenerowała sygnał wzrostowy w postaci przecięcia od dołu średniej 60 dniowej co zapowiada poprawę aktywności górników lub wzrost mocy obliczeniowej związany z nowocześniejszą technologią wydobycia.

XTB
Źródło: Glassnode
Źródło: Glassnode

Hitorycznie takie przecięcia okazywały się być zwiastunem nadchodzących wzrostów ceny Bitcoina. Dane on-chain dostarczane przez analityczną firmę Glassnode wskazują, że całkowita ilość możliwych do upłynnienia rezerw Bitcoina w posiadaniu górników wynosi 78 400 BTC co świadczy o wyczerpującej się sile podażowej minerów (spora ich część już dokonała sprzedaży).

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułRecesja nieco bliżej – ostrzega wskaźnik Fed. Co to oznacza dla rynków?
Następny artykułCzat inwestorski Comparic24.tv z Zetly w środę o godzinie 17:10
XTB to działający od 2005 roku, nadzorowany m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego polski dom maklerski. Od 2016 roku broker notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ofercie XTB znaleźć można przeszło 5400 instrumentów, w tym CFD na waluty, indeksy, surowce, obligacje czy kryptowaluty. Dodatkowo, broker oferuje dostęp do prawdziwych akcji i funduszy ETF notowanych na 16 największych giełdach z całego świata m.in. GPW, LSE czy NYSE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here