Naga MarketsBitcoin: wakacyjne rajdy kryptowaluty są zazwyczaj krótkotrwałe, twierdzi Sven HenrichPodczas gdy byki świętują ożywienie bitcoina (BTC) w tym tygodniu i powrót ceny nad poziom 40 tys. dol., założyciel NorthmanTrader, Sven Henrich, ostrzega na Twitterze przed relatywnie krótkim okresem życia letnich rajdów.

Bitcoin na wakacyjnym urlopie? Uwaga na krótkoterminowe rajdy w letnich miesiącach

Trader i analityków wykresów nie zaprezentował co prawda konkretnej prognozy, ale twierdzi, że dalsze osłabienie może nastąpić w oparciu o historyczne wyniki kryptowaluty w miesiącach letnich, kiedy głębokość rynku i jego aktywność jest zdecydowanie mniejsza niż w innych okresach.W ostatnich latach, występujące w drugiej części lata rajdy wzrostowe przemijały zdecydowanie szybciej niż te w chłodniejszych miesiącach. 17 sierpnia 2020 r. BTC wzrósł do 12 469 dolarów, ale następnie cofnął się o prawie 20 procent w przeciągu kilkunastu dni. 7 sierpnia 2019 r. kryptowaluta osiągnęła szczyt na poziomie 12 357 dolarów, po czym w ciągu dwóch tygodni nastąpiła 24-procentowa korekta.

Ten sam wzór rozgrywał się również w 2018 r., ale przykładowo w 2017 roku, trend wzrostowy trwał przez cały sierpień z tylko niewielkimi czkawkami korekcyjnymi.

To nie prognoza, a jedynie obserwacja. Jednak bazując na historycznej sezonowości, wakacyjne rajdy mają tendencje do generowania późniejszych spadków. Część z nich była mniejsza, część natomiast zauważalna – komentował Sven Henrich.

invest

Na zamieszczonym przez niego wykresie zaznaczył momenty spadków w kolejnych miesiącach wakacyjnych od 2014 roku oraz zaznaczył istotny jego zdaniem opór techniczny wypadający w okolicach poziomu 40 tys. dol., pokrywający się z 38,2% zniesienia rajdu wzrostowego od marca 2020 r.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMIJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here