Naga MarketsObywatele Wenezueli przebywający za granicą mogą używać bitcoinów do płacenia za usługę wyrabiania czy przedłużania ważności swoich paszportu. Doniósł o tym na Twitterze Ronny Martinez, inżyniera, który prowadzi akademicki kanał na YouTube.

  • Czy Wenezuela otwiera się szerzej na BTC? Ponoć umożliwia płacenie kryptowaluami w zamian za usługi dot. paszportów.
  • Powyższe umożliwia ponoć usługa SAIME.

Paszport za bitcoina

Powyższe umożliwia podobno usługa SAIME. To jednak tylko informacja z social mediów, bowiem sama platforma SAIME oficjalnie nie potwierdziła tej opcji płatności za usługi paszportowe. Dowodem jest jednak tweet Ronny’ego Martineza:

SAIME pozwala użytkownikom dokończenie płatności w kryptowalucie w ciągu ośmiu minut.

Drogi użytkowniku, wybrałeś płatność za pomocą kryptowalut. Pamiętaj, że masz tylko 8 minut na zakończenie transakcji, dlatego zalecamy, abyś był na to gotowy i ułatwił nam procedowanie [transakcji]. Dziękujemy za Twoją wyrozumiałość – przekazała firma w komunikacie.

Pokonać inflację

Różne opcje płatności w Wenezueli za usługi rządowe są zapewne próbą walki z hiperinflacją, jaka pustoszy lokalną gospodarkę już od kilku lat.

Warto pamiętać, że Wenezuela chciała pokonać kryzys za pomocą cyfrowej waluty. Petro – bo o tym projekcie mowa – nie wzbudziło jednak ciepłych uczuć w Wenezuelczykach.

Z kolei wolumen transakcji zawartych bitcoinami w Wenezueli na giełdzie kryptowalut typu peer-to-peer LocalBitcoins wciąż rośnie, osiągając rekordowy poziom w tygodniu kończącym się 6 czerwca. Mowa o wyniku 97,7 miliarda boliwarów.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here