Naga MarketsBitcoin na liściachRozpoczęty 7 maja dynamiczny rajd wzrostowy wypchnął kurs BTC najpierw powyżej 6 tysięcy dolarów, a w miniony weekend doprowadził do testu poziomów powyżej 7,5 tysiąca dolarów. Co prawda Bitcoin nie utrzymał się na wielomiesięcznych maksimach i poziomach obserwowanych ostatni raz w sierpniu 2018 roku, jednak poniedziałek otwiera się wzrostami i pozwala utrzymać notowania nad okrągłym pułapem 7 tysięcy dolarów.


Bitcoin zostawia za sobą konsolidację. Czy kurs BTC ma szansę powrotu do wzrostów?

Pierwszym pozytywnym sygnałem sugerującym możliwość dynamiczniejszej aprecjacji notowań Bitcoina było wybicie strefy 6 tysięcy dolarów, gdzie wypadały zeszłoroczne minima z okresu czerwiec-październik. Po ich pokonaniu kurs BTC oficjalnie zostawił za sobą wąską konsolidację, która blokowała wzrosty od początku roku. Na potwierdzenie chęci dalszej aprecjacji nie trzeba było długo czekać i od początku kwietnia Bitcoin wzrastał w szczytowym momencie wczorajszej sesji o niemal 2600 dolarów.

Bitcoin na wykresie dziennym. Kurs BTC silnie wzrasta do dolara
Bitcoin na wykresie dziennym. Kurs BTC silnie wzrasta do dolara

W efekcie niedzielna kapitalizacja całego rynku kryptowalut wynosiła 217 miliardów, będąc najwyższą od początku listopada. Na aprecjacji Bitcoina zyskują również altcoiny, notujące dwucyfrowe wzrosty w ujęciu tygodniowym. Najsilniej w przeciągu ostatnich siedmiu dni wzrastał Bitcoin Cash, Litecoin oraz Ethereum:

Wzrost altcoinów w skali tygodnia. Coinpaprika.com
Wzrost altcoinów w skali tygodnia. Coinpaprika.com

Ethereum zarówno w sobotę jak i w niedzielę testował okrągły poziom 200 dolarów, dwukrotnie został jednak dynamicznie odrzucony przez kupujących, a notowania wracały poniżej 190 dolarów, gdzie nadal przebiega istotny opór.

Zobacz także: “Bitcoin (BTC) wzrośnie do 100 tys. USD i zabije każdą inną kryptowalutę”

Bańka na BTC pękała już cztery razy

Bitcoin zostawia za sobą okres spadków, który doprowadził do przeceny o ponad 84% – z poziomu niemal 20 tysięcy dolarów do około 3 tysięcy dolarów.

Biorąc pod uwagę zasięg tejdeprecjacji, bez wątpienia można uznać, że było to swego rodzaju czwarte pęknięcie bańki na BTC. Na przestrzeni ostatnich 10 lat BTC przeżywał bowiem prawdziwe wzloty i upadki. Dotychczas bańka na bitcoinie pękała aż 3 razy:

  • za pierwszym razem kurs osunął się o niemal 94%
  • za drugim razem kurs osunął się o ponad 83%
  • za trzecim razem kurs osunął się o ponad 92%


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here