Naga MarketsBitcoin w weekend rośnie o 5%. Ethereum, Litecoin i forki BTC idą w jego śladyWeekend przyniósł wyraźne odbicie na rynku cyfrowych walut, rozpoczęte przez niedzielną aprecjację Bitcoina. W efekcie kapitalizacja kryptowalut powraca nad barierę 240 miliardów dolarów, a w ślad za kursem BTC podążyły między innymi Ethereum, Litecoin oraz hard forki najstarszej wirtualnej monety – Bitcoin Cash oraz Bitcoin SV (gdzie ten pierwszy rośnie o ponad 15%).


Bitcoin wybija lokalny opór i 8500 dolarów. Czy kurs BTC przetestuje tegoroczne maksima?

W długoterminowym ujęciu sytuacja na parze kryptowalutowej BTC/USD nie ulega większej zmianie. Bitcoin nadal pozostaje w liczącej około 1000 dolarów konsolidacji, której dolne ograniczenie wyznaczają maksima z pierwszej części miesiąca oraz średnie ruchome 200 i 50 EMA. Północna banda ruchu bocznego to natomiast wysokość szczytów z 2020 oraz okrągła bariera 9 tysięcy dolarów.

Wewnątrz tego zakresu pojawił się jednak również mniej istotny, krótkoterminowy poziom, który wyznaczał górny knot świecy z 6 stycznia. Działając najpierw jako wsparcie, a następnie opór, został ponownie wybity w sobotę przy silniejszym umocnieniu Bitcoina, które kontynuowane jest również w poniedziałek. W efekcie na przestrzeni ostatnich dwóch sesji handlowych BTC zyskuje niemal 5%.

Bitcoin rósł wyraźniej w niedzielę kontynuując ruch na początku tygodnia. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin rósł wyraźniej w niedzielę kontynuując ruch na początku tygodnia. Źródło: Tradingview.com

Wśród tokenów posiadających Bitcoina w nazwie najlepiej radzi sobie jednak Bitcoin Cash (BCH), którego dobowe zyski przekraczają 15%. W efekcie token podchodzi pod górne ograniczenie tegoroczne konsolidacji i testuje okolice poziomu 365 dolarów. Spekulacyjne wzrosty pozytywnie wpłynęły również na wycenę Bitcoin SV (BSV), który umacnia się o około 7% od niedzielnego poranka i testuje 61,8% zniesienia dynamicznych wzrostów z 14 stycznia kiedy kryptowaluta zwiększała swoją wartość o 144%.

Ethereum i Litecoin również mocno w górę, kapitalizacja rynku kryptowalut powraca nad 240 miliardów

Zeszłotygodniowe spowolnienie rynku kryptowalutowego oraz osunięcia na szerokim rynku spowodowały, że łączna wartość cyfrowych aktywów znajdujących się w obrocie powracała pod kilkumiesięczne maksima wyznaczane przez poziom 240 miliardów. Najnowsza aprecjacja pozwala jednak ponownie wybić tę istotną w ostatnich tygodniach barierę, co inwestorzy zawdzięczają nie tylko Bitcoinowi i jego forkom, ale również aprecjacji Ethereum i Litecoina.

Kurs ETH w niedzielę wzrastał o 5% odbijając od lokalnego wsparcia. Do testu tegorocznych maksimów nadal brakuje jednak około 6,5%. Sytuacja na wykresie Litecoina jest niemal lustrzanym odbiciem. Kurs LTC również rósł w pięcioprocentowym przedziale odbijając od okrągłego poziomu 50 dolarów, nadal brakuje mu jednak trochę, aby podejść w okolice najwyższych poziomów z 2020, przesuwając się bokiem pomiędzy siatką średnich ruchomych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here