Naga MarketsBitcoin w USA zdominowany przez zawodowców. Wall Street patrzy na kryptowalutyWedług Chainalysis, liczba transferów wykonywanych za pomocą kryptowalut w Stanach Zjednoczonych stale rośnie, a za 90% z nich odpowiadają gracze instytucjonalni i profesjonalni inwestorzy. Trend ten pokazuje, że Wall Street coraz przychylniej patrzy na kryptowaluty.

  • Udział profesjonalnych inwestorów w transakcjach za pomocą kryptowalut, wzrósł do 92%.
  • 57% transakcji w maju 2020 roku miało wartość powyżej miliona dolarów.
  • Wzrost zainteresowania ze strony profesjonalnych inwestorów może doprowadzić do szybszego dojrzenia rynku kryptowalut.

Bitcoin w USA: Wzrost zainteresowania walutami cyfrowymi

W swoim najnowszym reporcie Chainalysis zwraca uwagę, na fakt zwiększającej się liczby inwestorów instytucjonalnych z Ameryki Północnej, którzy zwracają się w stronę kryptowalut. W marcu 2020 roku Ameryka Północna przewyższyła Azję Wschodnią po względem ilości profesjonalnych inwestorów na rynku kryptowalut.

Te artykuły również Cię zainteresują
Udział profesjonalnego obrotu kryptowalutą według regionu. Źródło: Chainalysis.com

Według stanu na czerwiec, około 90% wolumenu transferów kryptowalut w Ameryce Północnej pochodziło z transferów o profesjonalnym rozmiarze, które kategoryzujemy jako te przekraczające wartość 10 tysięcy dolarów. W ciągu ostatnich dwóch lat obserwujemy wpływ rosnącej grupy inwestorów instytucjonalnych, których transfery są przyczyną rosnącej dominacji profesjonalistów na rynku północnoamerykańskim od grudnia 2019 roku. – czytamy w raporcie.

Zobacz również: Bitcoin po 115 000 USD za równy rok – prognozuje szef Pantera Capital

Według danych zebranych przez Chainalysis, w grudniu 2019 roku 46% transakcji w Ameryce Północnej miało wartość powyżej miliona dolarów – w maju 2020 roku było to już 57%. Oznacza to wzrost ogólnego udziału profesjonalnego rynku w transakcjach z 87% w grudniu 2019 roku do 92% w maju 2020 roku.

Łączna wartość kryptowaluty oraz liczba transferów wysyłanych do Ameryki Północnej. Źródło: Chainalysis.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

BTC to cały czas niedojrzały rynek?

W trakcie badania Fidelity Investments, przeprowadzonego na grupie 800 inwestorów instytucjonalnych w Europie i Stanach Zjednoczonych, 36% pytanych stwierdziło, że inwestuje aktywa cyfrowe, a 60% przyznało, że pasowałyby one do ich portfolio.

Według Kima Grauera, starszego ekonomisty w Chainalysis, większa obecność profesjonalnych inwestorów pomoże dojrzeć rynkowi kryptowalut.

Pieniądz instytucjonalny dopiero zaczyna wchodzić do ekosystemu kryptowalut, a rynek jest wciąż stosunkowo niedojrzały i rozdrobniony. Rosnące zaangażowanie Wall Street w rynek bitcoinów i kryptowalut pomoże rynkowi dojrzeć pod względem większej przejrzystości i stabilności cen. – powiedział Grauer w rozmowie z Forbesem.

Wykres przedstawiający zmianę wartości Bitcoina w ciągu ostatniego miesiąca, źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here