Naga MarketsWyrok TSUEUnited States Marshals Service (USMS), federalna agencja ścigania w Departamencie Sprawiedliwości USA, wystawi na aukcji ponad 4000 skonfiskowanych bitcoinów (BTC).

Według oficjalnej strony internetowej USMS organ planuje sprzedać „około” 4040 bitcoinów (dokładnie: 4040,54069820), wymagając wpłaty 200 000 USD, która umożliwi wziąć udział w aukcji. USMS przekazało też, że oczywiście zwróci depozyty osobom, które nie wygrają licytacji w ciągu pięciu dni roboczych po przeniesieniu bitcoinów na portfel zwycięskiego licytującego.

Według danych z Coin360 w chwili pisania atykułu całkowita wartość licytowanych bitcoinów wynosi około 37,4 mln USD. Agencja zauważyła, że ​​bitcoiny zostały zajęte w ramach różnych federalnych postępowań karnych, cywilnych i administracyjnych.

Bitcoin na licytacji: jak wziąć w niej udział

Licytujący muszę teraz zapłacić 200 000 USD, aby zapisać się na aukcję. Muszę tego dokonać przed 18 lutego. Rejestracja licytujących jest otwarta od 3 lutego do 12 lutego. Aukcja internetowa odbędzie się 18 lutego. Ponieważ organ planuje przeprowadzić aukcję od 8:00 rano EST do 18:00 EST 18 lutego, ogłoszenie zwycięzców zaplanowano na 17:00 EST. USMS może jednak poświęcić więcej czasu na ogłoszenie zwycięzców na podstawie liczby otrzymanych ofert oraz złożoności procesu przeglądu ofert, co może wymagać dodatkowego czasu – czytamy w ogłoszeniu.

Podobnie jak poprzednie aukcje organizowane przez USMS, nadchodząca aukcja zostanie podzielona na części. W szczególności aukcja dot. bitcoinów zostanie podzielona na części, każda z 2500, 1000, 500 i 40.54069820 bitcoinami.

Warto przypomnieć, że w styczniu 2018 r. USMS sprzedało ponad 3800 skonfiskowanych bitcoinów. Najsłynniejsza aukcja BTC miała miejsce w 2014 r. Brał w niej udział m.in. Tim Draper.

Bitcoiny na licytacji

Do tej pory wiele rządów przeprowadzało aukcje skonfiskowanych bitcoinów. W lutym 2018 r. dom aukcyjny Wilsons Auctions z siedzibą w Wielkiej Brytanii i Irlandii zorganizował pierwszą aukcję dot. bitcoinów. Wcześniej rząd Korei Południowej ogłosił, że planuje licytację 216 bitcoinów w 2017 roku.

To ciekawe zjawisko niejako w pełni legalizujące kryptowaluty, bowiem sprzedają je same organy rządowe czy ogólnie podlegające pod władze. Biorąc po uwagę rosnącą liczbę przestępstw z użyciem BTC, liczba taki wydarzeń będzie zapewne rosła.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here