Naga MarketsBitcoin w USA: nowy pakiet stymulacyjny warty 900 mld USD napędzi wzrosty na BTC?Amerykanie odetchnęli z ulgą, gdy Kongres ogłosił, że główne partie – Demokratyczna i Republikańska – osiągnęły porozumienie dot. nowego pakietu stymulacyjnego. Chodzi o program pomocy warty aż 900 miliardów USD. Co oznacza to dla rynku BTC?

  • W USA wkrótce przegłosowany zostanie nowy pakiet stymulacyjny warty 900 mld USD. Amerykanie otrzymają po 600 USD w czekach.
  • Możliwe, że napędzi to rynek kryptowalut i kurs BTC, bowiem program jest równoznaczny z dodrukiem dolarów.

Bitcoin zyska dzięki decyzji polityków z USA?

Właśnie ogłoszono, że w Kongresie doszło do zawarcia ugody pomiędzy liderami Partii Demokratycznej i Partii Republikańskiej. W jej efekcie władze przegłosują pakiet stymulacyjny, który będzie warty 900 mld USD. Amerykanie dostaną po 600 USD w czekach i tle samo na dziecko. W ramach wiosennego pakietu dostali jednak dwa razy więcej – po 1200 USD i 500 USD na każde dziecko.

Te artykuły również Cię zainteresują
Istnieje ryzyko, że decyzja władz dodatkowo osłabi dolara.

– Brrrrrrrr, kolejny 1 bilion dolarów do wydrukowania przez Fed – podsumował James Todaro, popularny komentator tematów związanych z Bitcoinem.

Inni zauważają, że bitcoin został stworzony właśnie temu, by pomagać inwestorom przetrwać kryzysy i okresy, gdy władze eksperymentują z dalszym dodrukiem. Teraz zaś dodruk przybrał formę, która nie była widoczna przez całą historię.

Dalszy proces zadłużania USA

W międzyczasie Michaël van de Poppe, analityk Cointelegraph Markets, alarmował o długoterminowym wpływie zwiększania zadłużenia się przez władze USA, co jest efektem tego typu pakietów stymulacyjnych.

– [Zawarto] Porozumienie w sprawie ustawy o pomocy w wysokości 900 miliardów USD. Kolejny krok w kierunku osłabienia dolara – stwierdził w poniedziałek. – Ten dodruk nie skończy się dobrze, [takie rzeczy] historycznie nigdy [dobrze] się nie kończą. (…) Kup bitcoina – dodał.

W momencie pisania tych słów na rynku trwa korekta. Bitcoin spadł do 22 650 USD. Z kolei 1 ETH kosztuje już jedynie 606 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here