Naga MarketsbitcoinUstawodawcy w stanie New Hampshire odrzucili ustawę, która pozwoliłaby agencjom stanowym na akceptowanie kryptowalut jako formy zapłaty podatków.

Władze New Hampshire ogłosiły decyzję o wycofaniu projektu na wniosek Departamentu Wykonawczego i Komitetu Administracyjnego. Inicjatywę uznano za „nieadekwatną do stanowienia prawa”.

Bitcoin i jego zmienny kurs

Władze uznały ustawę za nieskuteczną ze względu na dużą zmienność kryptowalut, takich jak bitcoin (BTC). Gdyby projekt ustawy został przyjęty, wydatki Departamentu Administracji Skarbowej (DRA) wzrosłyby o „nieokreśloną kwotę” w roku podatkowym 2020:

„Zmiany te zwiększyłyby wydatki DRA o nieokreśloną kwotę w roku budżetowym 2020, w oczekiwaniu na datę wdrożenia [która miała mieć miejsce] 1 lipca 2020 roku. DRA nie jest w stanie oszacować, czy zostaną wygenerowane jakiekolwiek dodatkowe przychody z powodu akceptacji kryptowalut. Zmienność kryptowalut może mieć wpływ na przychody z powodu naliczania podatków w walucie amerykańskiej.

Podobny projekt ustawy został wprowadzony do obiegu legislacyjnego i uznany za „nieodpowiedni do stanowienia prawa” już w 2015 r.

Ustawa NH HB470, wprowadzona w styczniu 2019 r., zalegalizowałaby płatności podatkowe w kryptowalutach od 1 lipca 2020 r. Przepisy zostały przygotowane przez Republikanów – Dennisa Actona i Michaela Jakubowicza. Są modyfikacją tych z 2015 r. Starszy projekt, HR552, został odrzucony pod koniec tego roku.

Inni mają więcej odwagi

Z kolei w listopadzie 2018 r. stan Ohio został pierwszym stanem w USA, który akceptuje kryptowaluty jako formę płatności podatków. Na razie jednak umożliwiono tę ​​opcję wyłącznie dla firm, które są zarejestrowane w tym stanie.

Niestety po roku skarbnik Ohio Robert Sprague zawiesił taką możliwość, twierdząc, że władze muszą upewnić się, czy takie inicjatywy są zgodnie z prawem stanu.

Jest jeszcze inna kwestia. Nie jest pewne, czy byłby popyt na takie płatności. Może dlatego stany nie chcą pójść w tym kierunku. W 2018 r. podobne przepisy podatkowe mogły wejść w życie np. w takich stanach jak Arizona, Illinois i Georgia. Niestety blokowano je na poziomie komisji czy potem wetował je lokalny gubernator.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here