Naga MarketsJak się okazuje, czeki stymulacyjne od Fedu mogą pomóc w regeneracji rynku BTC. Gabor Gurbacs, dyrektor ds. aktywów cyfrowych w VanEck, twierdzi jednak, że ci, którzy nie dostali pieniędzy od rządu, nadal będą szukać sposobów ucieczki z walut fiat w kryptowaluty.

  • Dyrektor VanEck twierdzi, że nawet ci Amerykanie, którzy nie dostali pomocy od rządu będą kupować teraz BTC.
  • Program socjalny, jaki wdraża teraz rząd USA, budzi jednak wiele kontrowersji. 
  • Autor głośnej książki o BTC uważa, że działania władz są nieskuteczne.

Bitcoin a czeki stymulacyjne

Ci, którzy nie otrzymali bodźców stymulacyjnych ani ratunków korporacyjnych, najprawdopodobniej kupią bitcoiny – twierdzi Gurbacs. Warto dodać, że takimi osobami są np. milionerzy z USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Najbardziej wpływowa grupa nowych użytkowników od pierwszych dni [istnienia] bitcoina dopiero wkracza na scenę – uważa.

Czeki stymulacyjne pompują rynek BTC

Jego słowa pojawiły się zaledwie kilka dni po tym, jak poznaliśmy dane, które sugerowały, że pieniądze z czeków, jakie Amerykanom wysyłają władze, trafiają w jakiejś części na giełdy kryptowalut. Każdy dorosły obywatel USA dostał 1200 USD i 500 USD na dziecko.

W efekcie według firmy Coinbase depozyty o wartości 1200 USD wzrosły na tej giełdzie aż czterokrotnie.

Przypomnijmy, że 21 kwietnia Kongres przegłosował zaś kolejny etap programu stymulacyjnego w wysokości 484 miliardów dolarów, który według prawodawców będzie przebiegać w wielu fazach i będzie trwał przez wiele miesięcy.

Mimo wszystko jednak 1200 USD to słaba rekompensata za utratę miejsca pracy. Czy więc faktycznie Amerykanie będą masowo wydawali te środki na BTC. To wątpliwe, choć zapewne pewna ich części trafi na rynek kryptowalut.

Warto zauważyć, że mimo tego ostatniego autor książki „The Bitcoin Standard”, Saifedean Ammous, mocno krytykuje pomysły władz na całym świecie. Uważa, że blokada gospodarek jest nieskuteczna w zwalczaniu koronawirusa i jednocześnie uderza w rynki.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here