Naga MarketsOśmiu członków Kongresu Stanów Zjednoczonych (USA) wysłało teraz list do Internal Revenue Service (IRS), amerykańskiego fiskusa, wzywając agencję do zapewnienia jasności w zakresie przepisów podatkowych dotyczących kryptowalut. Czy bitcoin zostanie w końcu w USA jasno uregulowany pod kątem podatków?

W liście z dn. 20 grudnia podpisanym przez ośmiu członków Kongresu USA stwierdzono:

„Napisaliśmy [do IRS] w kwietniu tego roku, wzywając do wydania wskazówek dla podatników korzystających z kryptowalut i cieszymy się, że wydaliście wytyczne i odpowiedzieliście na wiele zadanych przez nas pytań. Niepokoi nas jednak fakt, że te ostatnie wytyczne stawiają wiele nowych pytań związanych z tematem, a mianowicie hardforków i i airdropów.”

Bitcoin w USA: pytania o podatki

W orzeczeniu IRS odnotowano kilka punktów dot. opodatkowania, w tym dot. podatku, który jest naliczany w przypadku rozwidlenia łańcucha kryptowaluty lub otrzymania darmowych tokenów w ramach airdropu. Co gorsza to ostatnie narzuca podatek niezależnie od wiedzy posiadacza o takim airdropie lub zachowaniu kursu po nim. Krótko mówiąc podatnik może nie wiedzieć o “zrzucie”, ale państwo zarzuca na niego podatek od wartości tokenów w momencie ich otrzymania. Brzmi irracjonalnie, prawda? To samo dzieje się niestety w kwestii hardforków, w ramach których powstają nowe kryptowaluty (np. Bitcoin Cash).

W liście z 20 grudnia wyszczególniono, że w pierwotnym orzeczeniu IRS z 9 października wykorzystano hipotetyczne przykłady, które w rzeczywistości nie mają zastosowania ani nie są wiarygodne, a zatem są niejasne dla obywateli płacących podatki.

Kongresmeni wskazują również na brak wskazówek w ramach obecnego orzeczenia IRS dotyczącego różnych aktywów opartych na kryptografii, w tym handlu kontraktami futures i odsetkami uzyskanymi z depozytów opartych na aktywach cyfrowych, a także wszystkich innych dochodów opartych na kryptowalutach.

Ponadto w piśmie wezwano do podjęcia zdecydowanych działań w zakresie aspektów podatkowych.

Temat jest rozwojowy

Pod koniec listu członkowie Kongresu napisali:

„Obawiamy się, że forma wskazówek wydaje się wskazywać, że jest to “ustalone” prawo. Mamy nadzieję, że IRS rozpoznaje ten obszar jako nowy i rozwijający się oraz umożliwi rozsądną interpretację przed wydaniem najnowszych wytycznych.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here