Naga MarketsbitcoinKandydat na prezydenta USA z Partii Demokratycznej, Andrew Yang, przedstawił właśnie opinii publicznej, w jaki sposób planuje uregulować branżę kryptowalut w swoim kraju. Bitcoin stanowi ważną część jego promocji w ramach ubiegania się o meldunek w Białym Domu.

14 listopada Yang, przedsiębiorca, prawnik, filantrop i kandydat Demokratów w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych w 2020 r., napisał w poście na swoim blogu o nowej branży technologicznej. Zauważył, że kryptowaluty są wykorzystywane w oszustwach finansowych, ale to z powodu braku odpowiednich przepisów. Stwierdził dokładnie:

„Inne kraje, które wyprzedzają nas [tj. USA] w zakresie regulacji, przodują na tym nowym rynku i dyktują zasady, które będziemy musieli przestrzegać, gdy nadrobimy zaległości”.

Bitcoin w USA

Yang wyjaśnił, że kryptowaluty i aktywa cyfrowe już teraz stanowią ważną część działalności gospodarczej. Reakcja władzy jest jednak opóźniona:

„Krajowe ramy regulujące te aktywa nie powstały, a kilka agencji federalnych powołuje się na sprzeczne przepisy”.

W swoim planie dotyczącym uregulowania branży blockchaina i ochrony obywateli USA przed dużymi firmami technologicznymi, „które bardziej cenią zyski niż nasz dobrobyt”, Yang obiecuje promować prawodawstwo dotyczące kryptowalut poprzez określenie, czym jest dokładnie cyfrowa waluta czy token, i wyjaśnić implikacje podatkowe związane między innymi z posiadaniem, sprzedażą i obrotem aktywami cyfrowymi.

Wskazał ponadto, że aby skutecznie regulować innowacyjne technologie, takie jak bitcoin, blockchain i kryptowaluty, rząd USA musi je najpierw zrozumieć.

„Zawstydzająca jest ignorancja niektórych członków Kongresu, gdy mówią oni o technologii (…). Bez podstawowego poziomu zrozumienia nierozsądne jest oczekiwanie odpowiedniej regulacji [rynku] głównych firm technologicznych lub opracowanie przepisów dotyczących kluczowych problemów technologicznych, z którymi będziemy się nadal borykać w dziedzinie sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa”

– stwierdził młody polityk.

Wybory w 2020 r.

W sierpniu Yang powiedział, że planuje wdrożyć też w USA model głosowania mobilnego opartego na blockchainie, jeśli wygra wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych w 2020 roku. Uważa, że obywatele powinni mieć dzisiaj możliwość głosowania za pomocą urządzeń mobilnych. Sama technologią blockchain powinna być zaś używana do celów weryfikacji oddanych głosów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here