Naga MarketsBitcoin BTCByła CEO Bakkt i nowa senator Kelly Loeffler pomoże teraz w pracach dot. regulacji rynku kryptowalut w USA. Ma wesprzeć w tym celu Commodity Futures Trading Commission (CFTC).

Loeffler będzie też członkinią Agriculture Committee, senackiego komitetu, który zatwierdza nominacje przewodniczącego i komisarza CFTC i decyduje, czy CFTC zostanie ponownie powołane na federalnego regulatora.

Przypomnijmy, że CTFC odegrało aktywną rolę w regulacjach dot. Bakkt, w tym zatwierdzając fizycznie rozliczane kontrakty futures BTC. Loeffler była CEO tej firmy.

Kontrowersje

W związku z powyższym nominacja Loeffler wzbudziła pewne kontrowersje. Ponadto jej mąż jest powiązany ICE. Chodzi o Jeffrey’a Sprechera, który posiada pakiet mniejszościowy akcji tej giełdy, który wynosi około 1,1%.

Według Wall Street Journal (WJS) teraz pojawiły się obawy o wpływ Loeffler na przyszłe decyzje CFTC. Zdaniem polityków może ona wywierać presję na organ regulacyjny na korzyść jej i jej męża interesów biznesowych.

Odpowiedź Loeffler

W swojej odpowiedzi na doniesienia WSJ Loeffler stwierdziła, że nie ma powodów do obaw związanych z potencjalnymi konfliktami interesów i że będzie przestrzegać zasad etyki senatu.

Niemniej jednak, ponieważ małżonek Loeffler posiada 600 milionów dolarów udziałów w ICE, istnieją wątpliwości co do jej zaangażowania w nowej roli.

Regulacje w USA

Regulacje kryptowalut w USA nadal budzą ogromne kontrowersje. Kandydat na prezydenta z obozu Demokratów, Andrew Yang, przyznał nawet, że są one “patchworkowe”. Miał na myśli, że w każdym ze stanów obowiązują inne przepisy prawne dot. tego rynku. W praktyce może to – zdaniem polityka – obniżać szanse amerykańskich startupów z tego rynku na arenie globalnej. On sam nawołuje w czasie swojej kampanii wyborczej do mądrego uregulowania przestrzeni blockchaina i kryptowalut w jego kraju.

Warto też dodać, że elity Republikanów i administracja Donalda Trumpa są negatywnie nastawione od BTC. Sam obecny prezydent napisał jakiś czas temu na Twitterze, że bitcoin do narzędzie przestępców i terrorystów. Podobnie wypowiadali się i inni kongresmeni z jego obozu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here