Naga MarketsGiełda kryptowalutowych instrumentów pochodnych Deribit obserwuje rosnące zainteresowanie inwestorów opcjami bitcoina.

  • Derbit zauważa, że inwestorzy coraz mocniej są zainteresowani opcjami BTC.
  • Nowe dane są dość bycze, ale chyba niekoniecznie realistyczne.

Opcje na BTC

Przypomnijmy, że opcja kupna daje posiadaczowi prawo kupna instrumentu bazowego po określonej z góry cenie w określonym dniu. Opcja sprzedaży oznacza to samo, ale w kontekście sprzedaży. Oznacza to, że tego typu inwestor może kupić/sprzedać np. BTC po określonych z góry warunkach.

Widzieliśmy niecodzienną aktywność – powiedział teraz Coindesk Luuk Strijers, CCO w Deribit.

Chodzi o to, że najwięcej nowych otwartych pozycji, kończących się w grudniu 2020 r., pojawiło się w przypadku ceny 36 000 USD. Chodzi o aż 752 kontrakty. Liczba otwartych pozycji w przypadku ceny 32 000 USD wzrosła zaś do 462 kontraktów.Oznaczałoby to, że owi inwestorzy wierzą, że BTC może nie tyle przebić swoje ATH, ale i zaliczyć nowe na poziomie ponad 30 000 USD.

Marzenia a rzeczywistość

Dane Skew sugerują jednak, że prawdopodobieństwo tego, że bitcoin osiągnie w tym roku cenę powyżej 20 000 USD wynosi zaledwie 5 proc., podczas gdy prawdopodobieństwo przekroczenia 28 000 USD wynosi 2 proc.

Co więcej, rynek widzi tylko 9 proc. szans na to, że bitcoin przekroczy 20 000 USD do końca I kwartału 2021 r.

Obecnie BTC znajduje się ponownie na poziomie ponad 10 000 USD, po zaliczeniu korekty, jaka miała miejsce w ostatnich tygodniach.

Słynny trader Michael van de Poppe jest zdania, że BTC może wkrótce osiągnąć pułap 16 000 USD. Jest jednak jeden warunek. Jaki? O tym pisaliśmy w tym miejscu.

Optymistycznie w sprawie kursu jest też nastawiony pewien znany ekonomista. O tym przeczytacie klikając tutaj.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here