Naga MarketsBitcoin w styczniu 2021 r. Czy spadek BTC o 25% to szansa do zakupów?Rynek kryptowalutowy poniósł bardzo silne straty w ciągu zaledwie 48 godzin w niedzielę i poniedziałek. W rezultacie cena Bitcoina spadała o ponad 25%, tracąc w ujęciu dwudniowym najsilniej od marca, kiedy rozpoczynały się koronawirusowe spadki. Kurs BTC od października 2020 r. znajdował się w nieprzerwanym trendzie wzrostowym, korekta musiała więc wreszcie nastąpić, zauważa David Jones z Capital.com. W najnowszej analizie wideo zadaje pytanie, czy obecne spadki to dobra okazja do zakupu BTC po korzystniejszej cenie.

  • Bitcoin w poniedziałek chwilowo testował poziom 30 tys. dol., jednak mocno od niego odbijał.
  • W tym momencie za jednego BTC płaci się trochę ponad 35 tys. dol., a kryptowalucie wsparcie zapewnia dwutygodniowa średnia krocząca
  • Jeżeli poziom zostanie utrzymany, wtedy w kolejnych tygodniach inwestorzy powinni być świadkami odbicia

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin z psychologicznym oporem na wysokości 50 tys. dol.

Zdaniem Davida Jonesa dla kursu BTC kluczowe będzie zachowanie ceny nad poziomem 30 tys. dolarów. Jeżeli ten sprawdzi się jako psychologiczne wsparcie, wtedy powinien blokować niedźwiedzie przed silniejszą wyprzedaż kryptowaluty. Gdyby tak się jednak nie stało, wtedy dołek z 21 grudnia na wysokości 22 tys. dolarów jest kolejnym celem ewentualnej korekty.

Mając na uwadze dynamiczne spadki, analitycy zmieniają swoje prognozy dla kursu BTC na bardziej ponure. Styczeń 2021 r. powinien, według niektórych przynieść dalsze spadki. Strefa wsparcia znajduje się obecnie w przedziale 28-30 tys. dol., a jej trwałe wybicie byłoby rzeczywiście oznaką powrotu do mocniejszej deprecjacji – zauważał Daivd Jones.

Scenariusz wzrostowy zakłada natomiast utrzymanie obecnego wsparcia, powrót w okolice 42 tys. dolarów, gdzie znajdują się historyczne maksima, a następnie ruch w stronę kolejnej psychologicznej bariery, którą będzie poziom 50 tysięcy dolarów.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here