Naga MarketsBitcoin w stagnacji oznacza spadek wpływów do kryptowalutowych instrumentów finansowychWpływy netto do produktów inwestycyjnych opartych na aktywach cyfrowych spadły w zeszłym tygodniu o około 23 miliony do 83 milionów dolarów, chociaż wydaje się, że niedawna fala realizacji zysków już ustąpiła, wynika z najnowszego raportu CoinShares, firmy zajmującej się inwestycjami w aktywa cyfrowe.

  • Instrumenty kryptowalutowe przyciągają mniej kapitału gdy bitcoin konsoliduje pod historycznymi maksimami
  • Jak zauważa jednak CoinShares ostatni tydzień był pierwszym od lutego, gdzie nie zanotowano również większych odpływów kapitałowych

Bitcoin i skromne wpływy kapitałowe w ostatnich tygodniach

Jak to często bywa, gdy ceny bitcoina osiągają nowe szczyty, oznacza to kolejną rundę realizacji zysków. Ostatnio byliśmy świadkami podobnej rundy niewielkich odpływów po osiągnięciu rekordu cenowego w połowie marca 2021 roku – informuje CoinShares.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Wygląda na to, że teraz to się skończyło, z niewielkimi odpływami w ciągu ostatniego miesiąca stopniowo zmniejszającymi się – napisano dalej.

Ostatni tydzień był pierwszym bez odpływów w funduszach od połowy lutego.

Ceny bitcoina (BTC) pozostawały głównie w stagnacji w zeszłym tygodniu, utknęły w przedziale między  55-60 tys. dol., nie mogąc przebić się przez szczyt w okolicach 61 700 dol. osiągnięty w połowie marca.

Fundusze skoncentrowane na Bitcoinie otrzymały najwięcej napływów w ciągu siedmiu dni do 9 kwietnia, w sumie 55 mln dol, podczas gdy produkty Ethereum przyciągnęły 22 mln dol. Cyfrowe produkty inwestycyjne odnotowały w zeszłym tygodniu napływ 8 mln dol, najwięcej od lutego.

Rosnące napływy poza produktami bitcoinowymi w połączeniu ze wzrostem popularności Ethereum “wskazują, że inwestorzy zaczynają zwracać uwagę na alternatywne aktywa cyfrowe”, według CoinShares.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji pkn orlen | zloty online | biomed-lublin akcje | sp500 | mercator |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here