Naga MarketsBitcoin w środę zanotował kolejny rekord. Kurs BTC pogłębił tegoroczne maksimaNiespełna jednego dolara zabrakło kryptowalucie Bitcoin, aby w trakcie środowej sesji przetestować psychologiczny opór na wysokości 16 tysięcy dolarów, wynika z wycen BTC na luksemburskiej giełdzie Bistamp. Najstarsza kryptowaluta zyskiwała 394 dolary (+2,6%) w przeciągu jednego dnia i pogłębiała tegoroczne maksima ustanowione 6 listopada 2020 r. Ponownie zwiększyło to łączną kapitalizację rynku kryptowalut, który jest obecnie najdroższy od lutego 2018 roku.

  • Bitcoin cały czas utrzymuje się w okolicach tegorocznych szczytów oraz poziomów z początku 2018 roku
  • Kapitalizacja całego rynku cyfrowych aktywów rośnie w czwartek o 1,6%, pokonuje poziom 460 miliardów dolarów i jest najwyższa od niemal 3 lat
  • Na szerokim rynku nie widać jednak większej zmienności, a ETH i XRP w przeciągu ostatniej doby rosną o 0,2% i 0,7%. BCH traci natomiast 0,9%

Bitcoin ponownie przetestuje poziom 20 tysięcy dolarów?

Dzięki wzrostom z początku listopada oraz trwałemu pokonaniu maksimów z lipca 2019 roku, które zdaniem wielu analityków miały silniej blokować kurs BTC, Bitcoin otworzył sobie drogę do dalszych wzrostów i obecnie znajduje się już o ponad 2 tysiące dol. wyżej, testując pułap 16 tys. dol. (poziomy ze stycznia 2018 roku).

Te artykuły również Cię zainteresują
Wybicie zaznaczonej na poniższym wykresie niebieską linią strefy, dla wielu ekspertów oraz inwestorów miało być potwierdzeniem, że podejście Bitcoina w okolice historycznych maksimów (z ang. ATH) jest jedynie kwestią czasu i wkrótce kurs BTC ponownie przetestuje poziom 20 tysięcy dolarów.

Patrząc jednak od strony technicznej widać, że przed Bitcoinem jeszcze kilka ważnych oporów. Oprócz okrągłych poziomów takich jak obecne 16 tys. dol., będą to jeszcze między innymi szczyty z początku 2018 roku na wysokości 17,2 tys. dol.

Bitcoin w perspektywie ostatnich 3-4 lat od czasu rozrysowania historycznych szczytów. Źródło: Tradingview.com

Tezę, że BTC pokona obecny opór popiera między innymi analityk Josh Rager, który zauważa, że Bitcoina od historycznych maksimów dzieli zaledwie 26%. W tym celu niezbędne jest utrzymanie ceny nad wsparciem, które wyznacza na poziomie 15,42 tys. dol.

Utrzymanie ceny Bitcoina w okolicach tegorocznych szczytów pokazałoby tylko, że była to ogromna pułapka na niedźwiedzie, co w konsekwencji wyśle ​​cenę ponad 16 tys. dol. – podkreślał popularny analityk kryptowalutowy.

Kryptowaluty również z ważnym rekordem. Kapitalizacja najwyżej do niemal 3 lat

Chociaż do historycznych maksimów wyceny rynku kryptowalutowego nadal sporo brakuje, gdyż plasowała się ona wyraźnie powyżej poziomu 800 miliardów dolarów, to w czwartek cyfrowe aktywa pokonują poziom 460 miliardów dolarów, w związku z czym ich kapitalizacja jest najwyższa od lutego 2018.

Kapitalizacja rynku kryptowalut. Źródło: Coinpaprika.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTalanx miał 194 mln euro zysku netto, 546 mln euro zysku EBIT w III kw. 2020 r.
Następny artykułTalanx prognozuje ponad 600 mln euro zysku netto w br. i 800-900 mln euro w 2021
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here